Złocenie/srebrzenie
Złocenie lub srebrzenie to dodatkowa warstwa folii nałożona na Twój projekt. Elementy, które chcesz ozdobić takim efektem powinny zostać przedstawione w osobnym pliku. Aby uniknąć ewentualnych przesunięć powstałych podczas nakładania tej warstwy, nie należy uwzględniać ich w pliku do druku. Złocenie lub srebrzenie najlepiej prezentuje się na tle jednolitych kolorów lub stonowanych tekstur.
Jak przygotować projekt ze złoceniem/srebrzeniem?
Każdy projekt ze złoceniem/srebrzeniem składa się z dwóch elementów: z pliku z projektem graficznym oraz z maską z uszlachetnionymi elementami. Uszlachetnienie złoceniem/srebrzeniem wymaga wybrania folii Soft Skin.

Poniżej znajduje się zdjęcie wykonanego projektu wykorzystującego powyższe elementy.

Wymogi konieczne

Złocenie/srebrzenie nie może dochodzić do linii cięcia, powinno być od niej oddalone o 3 mm

Rekomendowana wielkość liter to 12 pkt i więcej

Minimalna grubość linii to 2 pkt

W masce składowa czarnego koloru musi zawsze wynosić K=100%

Nie stosuj uszlachetnienia w kontrze, w szczególności wokół fontów

Nie stosuj poddruku. Elementy, które mają zostać złocone lub srebrzone nie powinny być wydrukowane na projekcie.

Złocenie lub srebrzenie najlepiej prezentuje się na tle jednolitych kolorów, stonowanych tekstur. Nie zalecamy stosowania pokrycia folią płaskich powierzchni o polu przekraczającym 9 cm2.
Kolejność wgrywania plików
O wyborze strony, która będzie uszlachetniana decyduje kolejność wgrywania plików. Pierwsza strona wgranego projektu zostanie uszlachetniona.

Webinar
W trakcie tego webinaru opowiedzieliśmy jakie są najlepsze praktyki oraz najczęściej popełniane błędy. Co wygląda dobrze, a co źle. Pokazaliśmy jak krok po kroku przygotować plik i zamówić druk ze złoceniem, srebrzeniem lub lakierem UV3D.
Zobacz także
Powody odrzuceńJak przygotować lakier UV3D