Dbamy o biznes - dbamy o środowisko!

Dbając o rozwój usług i zadowolenie Klientów, pamiętamy też o środowisku i o ludziach! Cały czas podejmujemy szereg działań, które przyczyniają się do ochrony zasobów, zmniejszania zanieczyszczeń i dbałości o lokalne środowisko.


Dbamy również o środowisko w naszym bezpośrednim sąsiedztwie!

Na terenie naszych zakładów produkcyjnych i biur prowadzimy politykę segregacji odpadów oraz przetwarzania ich w 100% - dostają od nas „drugie życie” po tym jak posegregowane trafiają do firm recyklingowych. Wyeliminowaliśmy także wykorzystywanie surowców, w wyniku którego mogłyby powstawać odpady stanowiące zagrożenie dla środowiska, zdrowia i życia ludzi – procesowi recyklingu poddawane są także środki chemiczne. Wykorzystywane przez nas farby są nie tylko nowoczesne, ale w dużo większym stopniu przyjazne środowisku, niż te wykorzystywane tradycyjnie. W produkcji nie używamy talku, dzięki czemu zmniejszamy zapotrzebowanie energii i produkcję ozonu.

Najnowsze technologie

Jako pierwsi w Europie wprowadziliśmy, opracowaną przez japońskiego producenta, technologię H-UV i pracujemy nad tym, by 100% naszych maszyn było z nią kompatybilnych. Dzięki niej udało nam się nie tylko zminimalizować czas produkcji, ale i zrezygnować z tradycyjnego, energochłonnego procesu termicznego suszenia – w CHROMA ekologicznie i ergonomicznie proces ten odbywa się dzięki promieniowaniu ultrafioletowemu.

Mądrze gospodarujemy wodą. Jej zamknięty obieg zapewnia zrównoważoną gospodarkę tym cennym zasobem.

Ekologia na pierwszym miejscu

Wprowadziliśmy optymalizację procesów pakowania i dostawy. W ponad 90% zrezygnowaliśmy z tworzyw sztucznych (w tym zbędnych wypełniaczy), a przesyłki zabezpieczamy w zdecydowanej większości produktami podlegającymi recyklingowi. Minimalizacja opakowań pozytywnie wypływa na zrównoważony transport – współpracujemy z takimi firmami kurierskimi, dla których środowisko i ekologia to istotne kwestie.

Wspieramy społeczność naszych pracowników i tę lokalną.

Od lat z pełną świadomością kładziemy nacisk na bezpieczeństwo w pracy oraz przestrzeganie jego zasad, czemu służą przeprowadzane cykliczne szkolenia oraz szacunek dla równouprawnienia pracowników. Aktywizujemy przyszłe pokolenia i wychowujemy je w duchu sportowym, wspierając i kibicując drużynie UKS Chromik.


Wierzymy, że nasze działania przynoszą korzyści zarówno ludziom jak i środowisku – to w końcu dzięki nim z sukcesem rozwijamy nasze usługi.

Chat
FAQ