Usługi druku wielkoformatowego w drukarniach internetowych

Posted by:Redaktor Chroma Posted on:28 sierpnia 2023 Comments:0
Usługi druku wielkoformatowego w drukarniach internetowych

Chcesz, aby Twoje produkty, usługi czy cała marka stały się w krótkim czasie widoczne i wzbudzały emocje? Zamierzasz trafić ze swoją ofertę do klientów lokalnych? Przekonaj się, jak wiele korzyści możesz zyskać, gdy zainwestujesz w druk wielkoformatowy. Dziś zamawianie banerów, billboardów czy plakatów jest wyjątkowo proste i nie wymaga wychodzenia z firmy. Sprawdź już teraz, jakie druki wielkoformatowe oferują drukarnie internetowe.

Druk wielkoformatowy w drukarni internetowej – sprawdź, jakie wydruki zamówisz online!

Drukarnie internetowe oferują coraz większy wybór druków wielkoformatowych w przystępnych cenach. Sprawdź, jakie reklamy wielkoformatowe warto wybrać, aby zwiększyć zasięg swojej marki i dotrzeć do nowych klientów.

Banery

Nie wiesz, jaki baner reklamowy warto zamówić? Drukarnie internetowe oferują dziś różnego rodzaju banery, oto kilka popularnych rodzajów – laminowane, powlekane, odblaskowe, dwustronne, x-banery na stelażu. Tego rodzaju druk wielkoformatowy może zostać przygotowany także w wielu formatach – ale najpopularniejszym rozmiarem jest baner 2×1 m i 3×1 m.

Masz małą lub nowo powstałą firmę i ograniczony budżet na reklamę? Koszt wydrukowania jednego banera o wymiarach 2×1 m nie musi przekraczać 100 zł! Zamiast wydawać tysiące złotych na reklamę w telewizji, radiu czy  Internecie, wypróbuj tradycyjną reklamę, która nadal może zapewnić całkiem sporo korzyści.

Gdzie warto dziś umieścić banery reklamowe?

 • na siedzibie firmy;
 • w pobliżu skrzyżowań z sygnalizacją świetlną;
 • w pobliżu centrum handlowych i miejsc skupiających dużą liczbę odbiorców;
 • na ścianach budynków mieszkalnych;
 • na płotach i w pobliżu dróg;
 • wewnątrz budynków w trakcie eventów, targów branżowych, spotkań biznesowych czy szkoleń.

Zainwestuj w wytrzymały druk wielkoformatowy. W przypadku banerów do wyboru masz 2 rodzaje:

 • baner laminowany – jego gramatura to 510 g/m2, zawiera siatkę nośną zalaminowaną warstwami tworzywa sztucznego; to tańsza opcji niż baner powlekany; sprawdza się na płaskich, dużych powierzchniach, mniej odporny na warunki atmosferyczne;
 • baner powlekany – ma gramaturę 450 g/m2, cechuje się dużą wytrzymałością, gdyż został wykonany z tworzywa PCV; odporny także na trudne warunki atmosferyczne; pozostanie w doskonałym stanie przez ok. 3 lata.

Roll Upy

Targi branżowe, szkolenia czy inne eventy to doskonałe okazje do tego, aby zyskać zaufanie nowych klientów. Podczas różnego rodzaju wydarzeń warto wykorzystać roll upy, czyli zwijane grafiki reklamowe, które zostały wydrukowane na giętkim podłożu.

Roll upy świetnie promują ofertę, produkty czy usługi. Przemyślany projekt jest w stanie przyciągnąć uwagę odbiorców, nawet gdy znajdują się kilkanaście metrów dalej. Roll upy pokryte folią o satynowym wykończeniu są dobrym wyborem, gdy chcesz zainwestować w reklamę odporną na wilgoć i działania mechaniczne.

Dlaczego warto promować ofertę marki przy pomocy roll upów? Lekka, poręczna i wytrzymała konstrukcja. Produkt możesz bez większego problemu spakować do samochodu i rozłożyć w dowolnym miejscu. Designerski i dopasowany do identyfikacji wizualnej marki roll up ma wzbudzać emocje, informować o tym, w czym specjalizuje się Twoja marka i eksponować logo oraz nazwę firmy.

Billboardy

Billboardy to rodzaj reklamy zewnętrznej, który od lat cieszy się dużą popularnością. Najczęściej umieszczane przy drogach i skrzyżowaniach. 

Jak krok po kroku zamówić billboard reklamowy?

 • Stwórz projekt, który będzie przejrzysty, zapadający w pamięć i zrozumiały. Dodaj numer telefonu, logo i nazwę firmy, a także kolory kojarzone z logo marki i chwytliwy slogan reklamowy.
 • Znajdź drukarnię internetową, która sprawi, że zamówiony druk wielkoformatowy będzie wytrzymały i wyraźny.
 • Znajdź miejsce, gdzie ulokujesz billboard. Dopasuj lokalizację do grupy docelowej, do jakiej chcesz trafić z reklamą.

Plakaty

Kolejnym rodzajem druku wielkoformatowego są plakaty. W designerski, energetyczny, a czasem nawet szokujący sposób są w stanie zainteresować odbiorcę. Plakaty można powiesić na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. Popularnym rozwiązaniem jest umieszczanie ich na przystankach autobusowych, w komunikacji miejskiej, na budynkach, ale też są częstym wsparciem marek podczas eventów branżowych.

W projektowaniu plakatów mogą pomóc Ci nasze szablony plakatów, które bez problemu edytujesz przy pomocy programu Canva.

Siatka mesh

Siatka mesh to rodzaj tworzywa, który wykorzystywany jest do drukowania wysokiej jakości banerów reklamowych. 

Gdy zdecydujesz się na taki druk wielkoformatowy, zyskasz kilka istotnych korzyści, oto one:

 • solidna siatka mesh została wykonana z siatki winylowej, która jest odporna na rozrywanie się uchwytów – w tym przypadku nie powstaje tzw. efekt żaglu;
 • siatka mesh gwarantuje odporność na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy nadmierne nasłonecznienie;
 • charakteryzuje się lekkością i pozwala na swobodny przepływ powietrza, światła, ale też fali dźwiękowych;
 • druk wielkoformatowy wykonany z siatki mesh wykorzystywany jest na imprezach muzycznych, przez firmy budowlane podczas budowy lub renowacji budynku, w trakcie wydarzeń sportowych itd.

Jakie jeszcze druki wielkoformatowe warto zamówić? Naklejki na samochody i na szyby, fototapety, tablice informacyjne i wiele innych. Zastanów się, które usługi opłaca Ci się wybrać.

Kategoria