Stworzenie kalendarza dla klubu sportowego: inspiracje

Posted by:Redaktor Chroma Posted on:25 lipca 2023 Comments:0
Stworzenie kalendarza dla klubu sportowego inspiracje

Fani klubów sportowych chętnie kupują gadżety z herbem ich ulubionej drużyny. To świetny sposób na promocję brandu, a kibicom umożliwia pokazanie swojej lojalności. W jakie gadżety powinien zainwestować klub sportowy? W kalendarze! Przekonaj się, jak zaprojektować kalendarz dla klubu sportowego.

Jak zaprojektować kalendarz dla klubu sportowego? 6 zasad

Wystarczy 6 prostych kroków do tego, aby stworzyć i zlecić druk kalendarzy klubu sportowego. Razem z naszą drukarnią Chroma cały ten proces stanie się prosty, jak jeszcze nigdy wcześniej.

Wybierz rodzaj kalendarza

Dziś mamy do dyspozycji sporo rodzajów kalendarzy. Dlatego najpierw powinieneś zdecydować o tym, jaki model najlepiej sprawdzi się dla klubu sportowego. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kalendarze listwowane, jednodzielne oraz spiralowane. Bez obaw możesz też postawić na najbardziej tradycyjny rodzaj kalendarza, czyli na model trójdzielny lub praktyczny kalendarz biurkowy.

Jeśli chcesz przygotować sesję z zawodnikami, a zdjęcia wykorzystać do kalendarza, to zdecyduj się na model spiralowany, który co miesiąc będzie przedstawiał inne zdjęcie. To najmilej widziana przez fanów propozycja, ale też wymaga największej inwestycji finansowej, ze względu właśnie na dużą liczbę zdjęć i konieczność przeprowadzenia profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Dopasuj kolorystykę do identyfikacji klubu

Kolejną ważną kwestią jest wytypowanie maksymalnie 2-3 kolorów, które zostaną wykorzystane do zwiększenia czytelności i estetyki kalendarzy. Istotne jest to, aby wybrać kolory zgodne z herbem i kolorystyką klubu. W ten sposób gadżet stanie się jeszcze cenniejszą dekoracją dla prawdziwych kibiców.

Kolory związane z identyfikacją wizualną klubu można wykorzystać przy wybieraniu barwy okienek, dobieraniu uszlachetnień oraz grafik na okładce lub kolejnych kartkach kalendarza. Uważaj, aby nie używać kolorów kojarzonych z największym rywalem np. lokalnym, bo ta chwila nieuwagi może sprawić, że wierni kibice bardzo negatywnie odbiorą przygotowany przez Ciebie gadżet. 

Określ format

Następnym krokiem będzie wybranie formatu kalendarza. W przypadku modeli spiralowanych najpopularniejszym wyborem jest rozmiar A3 o wymiarach 297 x 420 mm. Śmiało możesz zdecydować się także na inne formaty, ale lepiej nie mniejsze, np. A2 420 x 594 mm czy 310 x 325 mm. Kalendarze jednodzielne najczęściej dostępne są w wymiarach 520 x 320 mm.

Zaprojektuj przyciągającą uwagę okładkę

Okładka może składać się z herbu, symboli kojarzonych z klubem sportowym czy z obiektem sportowym i dyscypliną lub po prostu zawierać zdjęcie drużyny z nazwą klubu i rokiem, w jakim ma obowiązywać kalendarz. Zaprojektuj okładkę, która przyciąga uwagę i wzbudza same pozytywne wspomnienia i emocje w kibicach.

Aby poprawić jakość okładki, zdecyduj się na uszlachetnienie – zastosuj foliowanie, złocenie, srebrzenie lub lakier wybiórczy UV 3d.

Dopasuj czytelne kalendaria

Modele jednodzielne i trójdzielne cechują się czytelnymi kalendariami, które wykonane są w odcieniu białym lub ewentualnie kremowym. Umożliwiają oderwanie kartki po zakończeniu miesiąca i zamontowanie przesuwanego okienka, ułatwiającego zapamiętywanie aktualnej daty. To praktyczne rozwiązanie, ale niezbyt nowoczesne. Dziś znacznie częściej wybierane są modele takie jak nasze kalendarze spiralowane, które w centralnej części posiadają zdjęcia, a kalendaria są nadrukowane jako dodatek. W takiej sytuacji kalendarz staje się bardziej ozdobą i sposobem na ukazanie lojalności wobec klubu sportowego, a nie praktycznym gadżetem, ułatwiającym planowanie.

Postaw na wysoką jakość 

Niezależnie od tego, jaki rodzaj kalendarza dla klubu sportowego wybierzesz, pamiętaj o tym, aby przede wszystkim postawić na wysoką jakość. Niech zdjęcia będą cechowały się rozdzielczością na poziomie minimum 300 DPI, a wymaganą paletą barwową będzie CMYK. Zwróć uwagę także na jakość papieru, który wpływa na wygląd i wytrzymałość kalendarza. Pamiętaj, że to gadżet, z którego kibice będą korzystali przez cały rok. 

Jaki papier wybrać do kalendarza dla klubu sportowego? Oto kilka propozycji:

  • Kalendarz spiralowany – tutaj popularnym wyborem jest papier kredowy o wykończeniu błyszczącym i gramaturze 300 g.
  • Kalendarz jednodzielny – kalendaria mogą być wykonane ze standardowego białego papieru lub z papieru ekologicznego ecco book cream.
  • Kalendarz listwowany – wystarczającym wyborem może być papier kredowy błyszczący o gramaturze 170 g lub 300 g.
  • Kalendarz biurkowy spiralowany – środek może być wykonany z papieru kredowego o wykończeniu matowym lub błyszczącym o gramaturze 170 g bądź z papieru ekologicznego Nautilus Classic 120 g czy też 135 g.

Teraz już wiesz, jak zaprojektować kalendarz dla klubu sportowego razem z drukarnią Chroma.

Kategoria