Rok 2022 w drukarni Chroma!

Posted by:Agata Cierpich Posted on:13 stycznia 2023 Comments:0
chroma

Ubiegły rok minął naprawdę szybko, prawda? A na początku tego chcielibyśmy na chwilę się zatrzymać i przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z przeszłych dwunastu miesięcy.
W końcu pracowaliśmy na najwyższych obrotach, by dostarczać Wam najlepszej jakości wydruki, wprowadziliśmy nowe produkty i nie tylko! Oto nasze podsumowanie najważniejszych chwil (i liczb!) 2022 roku.

Chroma w liczbach

Przechodzimy prosto do rzeczy! W 2022 roku złożyliście w naszej drukarni internetowej  aż 263 120 zamówień!  Zastanawiacie się, jaki był nakład z takiej ilości zamówień? Spieszymy z odpowiedzią! Puściliśmy w świat niebagatelną liczbę, bo aż 434 350 912 wydrukowanych produktów. Przyjrzyjmy się sprawie bliżej i sprawdźmy, które produkty były przez Was zamawiane najchętniej!

Najczęściej zamawiane produkty w 2022 r.

Niekwestionowanym zwycięzcą w walce o tytuł najpopularniejszego produktu zostały ulotki! Wcale nas to nie dziwi, jest to jedno z podstawowych i zarazem bardzo skutecznych narzędzi marketingowych. W 2022 roku wydrukowaliśmy ich dla Was aż 329 644 656 sztuk!

P.S przez cały rok złożyliście 103 387 zamówień na ulotki, co oznacza, że średni nakład wynosił 3188,5 sztuk ulotek! Zostawmy jednak statystykę w spokoju, bo w drukarni Chroma możecie zamówić zarówno nakład 5, jak i 10 000 ulotek! Wszystko zależy od Waszych potrzeb.

Kolejnym produktem cieszącym się dużą popularnością były w ubiegłym roku wizytówki. Zamówiliście je 62 850 razy, a nasze drzwi opuściło 30 301 135 sztuk wizytówek, które po krótkim pobycie w Waszej kieszeni zapewne powędrowały dalej w świat! To może być cenna informacja dla tych, którzy uważają, że karty biznesowe dawno odeszły do lamusa. Nic straconego, jednym z noworocznych postanowień może być druk pięknych wizytówek w drukarni Chroma!

Ostatnie miejsce na podium zajęły plakaty z nakładem 8 287 899 sztuk pochodzącym z 21 417 zamówień! A wśród nich znalazło się wiele konfiguracji, ponieważ w Chroma plakaty możecie zamawiać w 6 formatach, na jednym z 16 dostępnych papierów, a to tylko niektóre z dostępnych opcji.


Co w papierze szeleści?

Rzecz to oczywista, że bez papieru nie byłoby druku! W Chroma idziemy o krok dalej i dajemy Wam dostęp do naprawdę wielu rodzajów i gramatur papieru. Na druku znamy się jak mało kto, dlatego wiemy jak ogromną rolę w każdym projekcie gra dobrze dobrane podłoże! Zawsze z wielką radością podpowiadamy Wam, na jaki papier się zdecydować. Ale przejdźmy do tego jakich wyborów dokonywaliście w ubiegłym roku!

Niekwestionowanym ulubieńcem wśród wybieranych papierów w 2022 roku był powlekany papier kredowy, który został użyty do realizacji  225 180 zamówień! Pozostaje sprawdzić, czy bardziej do gustu przypadł Wam papier kredowy w wersji błysk czy mat. Ze sporą przewagą na prowadzenie wysunął się matowy papier kredowy, użyty do realizacji 142 632 zamówień! Na połyskujący papier zdecydowało się równie wiele osób, wybierając go przy składaniu 82 548 zamówień.

Co ciekawe, jeśli weźmiemy pod uwagę gramatury to prym wiodła kreda błysk 130 g wykorzystana przy 48 848 zamówieniach! A zaraz za nią największą popularnością cieszyły się papiery matowe o gramaturze 350 i 400 g, wybrane do realizacji kolejno 44 185 i 33 254 zamówień.

Druk, który zachwyca, czyli słów kilka o uszlachetnieniach

Dzięki uszlachetnieniom możecie wzbogać swoje druki o wyczuwalną strukturę lub eleganckie aspekty wizualne. Jakie opcje wybieraliście, gdy chcieliście odmienić swoje projekty w prawdziwe dzieła sztuki użytkowej?

W ubiegłym roku otrzymaliśmy 30 685 zamówień na projekty z użyciem folii soft skin, która tworzy na wydruku dodatkową aksamitną warstwę ochronną. 12 088 razy zdecydowaliście się na lakier UV 3D, który zapewnia moc wizualnych, ale także dotykowych wrażeń. Dużą popularnością cieszyły się także folie mat i błysk oraz bardzo efektowne złocenie i srebrzenie. Jesteśmy ciekawi, jakie uszlachetnienia będziecie wybierać w tym roku!

Jak płaciliście za zamówienia?

Dokonując zamówienia w drukarni Chroma macie do wyboru trzy opcje płatności. Nie jest zaskoczeniem, że najczęściej wybierana była płatność za pośrednictwem zewnętrznego operatora, jak Tpay oraz PayU. Zrealizowaliście w ten sposób 185 230 płatności! 44 970 razy zdecydowaliście się na zapłatę za pobraniem.


Co nowego wydarzyło się w Chroma?

Rok 2022 był rokiem wielu nowości! Zainwestowaliśmy w nowy park maszynowy – Canon, Hp IndiGo oraz MGI (ta ostatnia to  maszyna do uszlachetniania projektów w formacie większym niż A3!) Pojawiły się nowe produkty, a także kilka nowych opcji druku, z których chętnie korzystaliście. Był to także czas przełomowy w znaczeniu korzyści – mowa oczywiście o Chroma Club, który już zapewne znacie (lub zaraz poznacie!). Ale zacznijmy od początku!

W 2022 roku rozpoczęliśmy druk etykiet produktowych! Etykiety schodziły z naszych maszyn w zawrotnym tempie, w różnych rozmiarach, na wielu podkładach i aż czterech kształtach. Kolejną nowością wśród naszych produktów były kalendarze JOTKATE, które są świetną alternatywą dla kalendarzy trójdzielnych. Dzięki prezentacji trzech miesięcy na jednym arkuszu znacząco uprościliśmy proces realizacji projektu, a co za tym idzie jego cenę. Dodatkową korzyścią jest jeszcze prostsze użytkowanie kalendarza!

Porozmawiajmy o papierze, bo w tej kwestii także nie obyło się bez nowości. Do oferty dodaliśmy kredę mat o gramaturze 70 g. Papier ten dzięki spulchnieniu jest sztywny mimo niskiej gramatury, która wpływa jedynie na jego cenę, obniżając ją nawet o 40%!
Nie zapomnijmy, że do zaproszeń składanych mogliście wybrać nowy papier ozdobny pure lite.

W 2022 udowodniliśmy, że drukarnia także może być eko! Dbając o środowisko na każdym etapie naszej pracy i oferując Wam ekologiczne papiery odpowiednie do każdego z naszych produktów. Dzięki dedykowanej stronie z produktami eko, z łatwością i wielką chęcią zamawialiście eko druki!

Postanowiliśmy także ułatwić sam proces zamawiania i projektowania druków – zawarliśmy kontrakt z Canva! Dzięki gotowym szablonom wizytówek, plakatów i ulotek mogliście sami projektować swoje wydruki.
Z myślą o zabieganych( i aktualnymi trendami) wprowadziliśmy możliwość składania zamówienia bez logowania i rejestracji.
Pojawiła się kolejna opcja płatności online, tym razem za pomocą platformy Tpay.

Na koniec zostawiliśmy najlepsze! Jednym z naszych ulubionych momentów ubiegłego roku było utworzenie Chroma Club. To klub korzyści dla naszych stałych Klientów, którzy w ramach członkostwa  zamawiają ze stałym najwyższym rabatem VIP (25% + 10%), bez względu na generowany obrót. Korzystają  z naliczanych od każdego zamówienia środków Cash Back i wielu innych dodatkowych korzyści!

Jeszcze nie jesteś członkiem Chroma Club?


Kategoria