Prasa upada, ale self-publishing ma się dobrze

Posted by:Redaktor Chroma Posted on:10 czerwca 2022 Comments:0
książka

Co czytają Polacy? Youtuberów! Przed wami 5 książek, które fantastycznie się sprzedały, a do tego zostały wydane przez youtuberów, a nie uznane wydawnictwa. Kochasz papier i też chcesz coś wydać? Jeśli posiadasz odpowiednie zasięgi i jesteś w stanie dzięki nim samodzielnie sprzedać cały nakład online, w realizacji projektu pomoże Ci drukarnia cyfrowa, na przykład nasza drukarnia internetowa Chroma, która z przyjemnością podejmuje się również nietypowych wyzwań!

Self-publishing w Polsce ma się całkiem nieźle. Kto wydaje? Youtuberzy, influencerzy, blogerzy. Mistrzem okazał się Michał Szafrański znany jako Finansowy Ninja, który w jeden dzień sprzedał ponad 5 tysięcy książek. Milion dolarów przychodu z jednej książki w Polsce? Szafrański nie dość, że bije rekordy to jeszcze inspiruje. Jego sukcesy pobudziły wyobraźnię innych.

Radosław Kotarski, twórca kanału “Polimaty” także postanowił postawić na self-publishing, obejść wydawnictwa i sam się wydać. Dziś na self-publishing i samodzielne skorzystanie z drukarni cyfrowej z olbrzymimi sukcesami decyduje się też szereg innych youtuberów i influencerów.

1. Michał Szafrański “Finansowy Ninja”

Milion dolarów przychodu z jednej książki w Polsce – to robi wrażenie. Szafrański, popularny Youtuber doradzający Polakom jak oszczędzać i jak się bogacić poinformował, że łączne jego przychody przekroczyły 10,9 mln zł po 7 latach działalności, przy kosztach wynoszących ok. 3 mln zł. Finansowy Ninja udowodnił, że można samemu wydać książkę i świetnie na niej zarobić.

2. Radosław Kotarski “Włam się do mózgu”

Kotarski poszedł krok dalej wydał własną książkę, która sprzedała się w ponad 250 tys. egzemplarzach i zaczął wydawać swoich kolegów po fachu – znanych polskich youtuberów i influencerów. I wychodzi na tym całkiem nieźle, zresztą jego koledzy po fachu również. Jego wydawnictwo Altenberg sprzedało kilkaset tysięcy książek, w ciągu 16 miesięcy działalności osiągnęło 14 mln wpływów i prawie 2 mln zysku netto. A przy tym czynią dobro. Z każdego sprzedanego egzemplarza książki przekazują 4 zł na posiłek w ramach akcji Pajacyk. Uzbierali w ten sposób ponad 1 mln zł.

3. Arlena Witt „Grama to nie drama” 

Książka znanej na YouTube nauczycielki języka angielskiego, Arleny Witt sprzedała się w ponad 65 tys. egzemplarzy. Nic dodać nic ująć. Oczywiście w wydawnictwie youtubera Radka Kotarskiego.

4. Grupa Filmowa Darwin, “To (nie) koniec świata”

Kolejny hit wydawnictwa youtuberów i rekord sprzedaży – ponad 24 tys sprzedanych egzemplarzy. W pierwsze 24 godziny złożono na książkę “To (nie) koniec świata) ponad 7 tys zamówień. Po trzech dniach wynik przekroczył już 10 tys. egzemplarzy.

5. Rafał Gębura, “Otwórz oczy” 

Autor popularnego kanału “7 metrów pod ziemią” też wydał książkę w wydawnictwie Altenberg. Sprzedał także ponad 20 tys. egzemplarzy. Rafał Gębura opisał w formie reportaży prawdziwe historie 20 osób, które w trakcie wielogodzinnych rozmów podzieliły się z nim swoimi niezwykłymi doświadczeniami.

To nie koniec hitów wydawnictwa. W dalszej kolejności ukazały się między innymi książki dwóch znanych youtuberów: Tomasza Działowego (Gimpera) “Zdolny do wszystkiego” oraz Blowka – “Zostań YouTuberem”. Sukces murowany!

Drukarnia cyfrowa – self-publishing na własne potrzeby

Nośniki cyfrowe pod wieloma względami jeszcze długo nie zastąpią materiałów drukowanych. Branża poligraficzna ma się dobrze, a niejedna drukarnia cyfrowa notuje co roku wzrost obrotów. Self-publishing w skali makro, który opisaliśmy na przykładzie znanych youtuberów, z pewnością się do tego przyczyna. Warto jednak pamiętać, że funkcjonuje on również w skali mikro. Drukarnia internetowa to narzędzie, które pozwala każdemu stać się twórcą i wydawcą niekoniecznie z biznesowego punktu widzenia. 

Mała książka w formie albumu ze zdjęciami rodzinnymi może być wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby, bo fotografie na nośnikach cyfrowych nigdy nie zastąpią upominku, który można trzymać w dłoni. Drukarnia cyfrowa pozwala każdemu klientowi spisać swoje własne wspomnienia lub historię własnej rodziny i wydrukować w formie książki w dowolnym nakładzie. Ta, jakże ważna publikacja, pod względem jakości w żadnym stopniu nie będzie ustępować książkom, trafiającym na półki w księgarniach! Drukarnia internetowa jest z kolei świetnym sposobem, aby przeprowadzić taki projekt bez wychodzenia z domu!

Drukarnia internetowa – self-publishing na wyciągnięcie ręki

Jeśli też kochasz papier, a nie jesteś znanym Youtuberem i ciężko byłoby dołączyć do Radka Kotarskiego, lub powtórzyć sukces Finansowego Ninja masz inne możliwości, które zapewnia drukarnia internetowa Chroma. I nie musisz zaczynać od nakładu paru tysięcy, a 5 sztuk. Możesz wybrać z przystępnej oferty drukarni Chroma.pl, która ma najniższe ceny formatów klejonych.

Chroma.pl to jedna z największych i najbardziej innowacyjnych drukarni internetowych w Polsce. Nasza drukarnia cyfrowa posiada obecnie najnowocześniejszy park maszynowy w kraju, który przekłada się na doskonałą jakość druku. Automatyzacja zamówień zapewnia dużą skalę działalności, a to ogranicza koszt wydrukowania jednego produktu, co obniża ceny końcowe i ogranicza ryzyko błędu. To niezmiernie ważne w przypadku tak cennego surowca jak papier oraz nakładów energii, które wiążą się z samym procesem wydruku. 

Chroma.pl umożliwia zamawianie druków przez internet – w łatwy i szybki sposób, a dzięki prostym konfiguratorom możesz samodzielnie w prosty sposób zamówić wydruk całkiem skomplikowanych publikacji – książki, katalogu, wybierając format, papier, zdobienia, uszlachetnienia, foliowanie etc. Wszystko krok po kroku w konfiguratorze – do tego termin dostawy to następny dzień lub dwa dni robocze!

Można tego dokonać w dowolnym miejscu i czasie. Funkcjonalny system podpowiada kolejne kroki. Informacja o cenie oraz terminie realizacji znajduje się przy każdym produkcie. Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje na bieżąco informacje o etapie jego realizacji. Chroma.pl gwarantuje oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Zamawiający mają do dyspozycji intuicyjny konfigurator, który obliczy i jasno zakomunikuje spodziewany czas dostarczenia darmowej przesyłki kurierskiej. Z usług Chroma.pl korzystają zarówno duże agencje reklamowe, jak i freelancerzy. Chroma to także funkcjonalny i intuicyjny sklep internetowy oraz baza unikalnych zdjęć.

Wydaj książkę samodzielnie!

Jeśli pragniesz samodzielnie wydrukować książkę, która niekoniecznie musi trafić do szerokiego grona odbiorców, ale dla Ciebie i Twoich bliskich stanie się bezcenna, nasza drukarnia internetowa to doskonały wybór. Zapewniamy, że stworzymy dla Ciebie prawdziwe poligraficzne arcydzieło niezależnie od interesującego Cię nakładu, a wydruk bez problemu zamówisz online!

Kategoria