Podkładki na tacki jako praktyczny gadżet reklamowy dla Twojej firmy

Posted by:Redaktor Chroma Posted on:24 lipca 2023 Comments:0
Podkładki na tacki jako praktyczny gadżet reklamowy dla Twojej firmy

Gadżety reklamowe mają ogromną moc marketingową. Zwiększają rozpoznawalność marki i pozwalają stworzyć spójny branding marki. Wizytówki, ulotki, katalogi czy naklejki na ścianach – to popularne materiały promocyjne wykorzystywane do promocji firmy. Nie zapomnij też o detalach, które zwiększają profesjonalizm i zaufanie klienta – jednym z takich przykładów są podkładki na tacki. Sprawdź, czym one są i przekonaj się, dlaczego uznawane są za skuteczne narzędzie marketingowe.

Podkładki na tacki – czym są?

Podkładki na tacki zazwyczaj wykonane są z wytrzymałego papieru. Nadruk dopasowany zostaje do identyfikacji wizualnej marki – zawiera nazwę marki, logo, kolory marki, a często też reklamuje zbliżające się wydarzenie w firmie lub ofertę.

Dlaczego warto stosować podkładki na tacki?

 • Najczęściej wykorzystywane są w branży gastronomicznej. Podkładki na tacki sprawiają, że serwowane dania i napoje prezentują się jeszcze bardziej atrakcyjnie. Sprawiają, że nawet proste tacki mogą wyglądać stylowo i nowocześnie.
 • Ważnym aspektem jest praktyczność – podkładki chronią powierzchnię tacki. Zapobiegają w ten sposób ich zużywaniu.
 • Dzięki temu, że podkładki mogą być często wymieniane, to można skutecznie zadbać o higienę. To szczególnie ważne w branży gastronomicznej.
 • Kolejną zaletą podkładek na tacki jest to, że zwiększają stabilność i zmniejszają ryzyko przesuwania się talerzy czy innych przedmiotów na powierzchni tacki.
 • Podkładki na tacki mogą być wykorzystywane także do reklamy marki, oferty czy partnerów biznesowych.

Zastosowanie podkładek na tacki

Zastanawiasz się, kiedy warto wykorzystać podkładki na tacki? Na pewno doskonale sprawdzą się w lokalach gastronomicznych. Sprawdź kilka przykładowych sposobów wykorzystania podkładek na tacki.

3 najpopularniejsze sposoby wykorzystania podkładek na tacki

 • W branży gastronomicznej – jak już wcześniej wspominaliśmy, podkładki na tacki najczęściej wykorzystywane są w restauracjach, kawiarniach, pizzeriach, pubach czy klubach. Wszędzie tam, gdzie serwowane jest jedzenie i napoje. Podkładka ulokowana na tacce sprawia, że serwowane jedzenie i picie wygląda bardziej estetycznie. Do tego właśnie zwiększa stabilność naczyń, co znacznie ułatwia pracę kelnerom i kelnerkom.
 • Podczas konferencji i targów branżowych – gdy chcesz zareklamować swoją markę podczas eventów branżowych takich jak konferencje czy targi, również warto wykorzystać podkładki na tacki. Jeśli chcesz zaserwować jakieś produkty, aby uczestnicy eventu mogli je poznać i ocenić, możesz ułożyć je na tacce, która będzie miała papierowe podkładki z logo i kolorystyką marki. 
 • Do degustacji produktów w punktach handlowych – podobnie możesz wykorzystać nadrukowane podkładki na tacki do promocji produktów spożywczych czy kosmetycznych w galeriach handlowych i supermarketach. Nadal wiele marek decyduje się na zatrudnienie hostessy, która zachęca kupujących do skosztowania lub wypróbowania ich produktów. Artykuły mogą być ulokowane na tacce, na której zostanie umieszczona podkładka dopasowana do brandingu marki.

Podkładki na tacki jako gadżet reklamowy

Ten niepozorny detal jest ważną częścią wizerunku marki, ponieważ podkładki na tacki mogą być wykorzystywane do celów marketingowych. Duża powierzchnia podkładki to obszar, na którym można z powodzeniem nadrukować reklamę. Najważniejsze jest to, aby zdecydować, co chcesz promować. Podkładki to bardzo tani i łatwy w projektowaniu materiał reklamowy, dlatego bez problemu możesz je często wymieniać.

Oto co możesz nadrukować na podkładach na tacki:

 • grafiki w kolorach dopasowanych do identyfikacji wizualnej marki;
 • informacje o aktualnej ofercie promocyjne;
 • aktualne menu;
 • dodatkowe usługi, z których można skorzystać;
 • informacje o nowych produktach;
 • reklamę wydarzenia, które odbędzie się w firmie lub w którym bierze udział firma;
 • reklamę eventu organizowanego przez partnera biznesowego.

Przy tym wszystkim nie zapomnij o wzmacnianiu marki. Zwróć uwagę na to, żeby na podkładkach znalazło się logo i nazwa firmy.

Jakie podkładki na tacki warto zamówić?

Chcesz zamówić podkładki na tacki? W naszej drukarni Chroma możesz zamówić dowolną liczbę takich materiałów reklamowych. O czym należy pamiętać w trakcie składania zamówienia? Na samym początku zdecyduj, jaki rodzaj papieru spełni Twoje oczekiwania. Do wyboru masz papier kredowy o wykończeniu matowym, offsetowy oraz papiery ekologiczne – Kraftliner i Ecco Book Cream. W naszej ofercie zamówisz podkładki na tacki o wymiarze 400 x 300 mm, więc sprawdź wcześniej, czy tacki, które posiadasz, są dopasowane do tego formatu.

Zaprojektuj wygląd podkładek na tacki – jeśli nie masz doświadczenia związanego z grafiką, wykorzystaj w tym celu proste w użyciu narzędzie Canva. Znajdziesz tam też sporo różnych inspiracji, dzięki którym proces projektowania stanie się dla Ciebie jeszcze łatwiejszy i szybszy.

Kategoria