Personalizacja, czyli nadanie wydrukom charakteru osobistego

Posted by:Agata Cierpich Posted on:7 czerwca 2023 Comments:0
personalizacja druku

W każdej branży potrzebne są materiały drukowane. Badania pokazują, że materiały spersonalizowane są zdecydowanie skuteczniejsze, ponieważ dają poczucie indywidualności i dopasowania oferty.
W naszej drukarni możesz zamówić takie druki za pomocą kilku kliknięć. Jak to działa? Sprawdź w artykule.

Czym jest personalizacja druku?

Personalizacja pozwala stworzyć druki unikatowe i wyjątkowe. Dzięki nim możesz zmieniać poszczególne elementy adekwatnie do sytuacji i aktualnych wymagań. W ramach jednego zamówienia wprowadzisz nawet cztery zmiany dotyczące danych personalnych, kodów kreskowych, numeracji czy poszczególnych elementów graficznych. Taka opcja przyda Ci się, chociażby w przypadku wydruku wizytówek dla pracowników czy zaproszeń.

W Chroma.pl zamówisz, różne rodzaje druków z personalizacją – ulotki, winietki, dyplomy, certyfikaty, vouchery, zaproszenia i okładki do katalogów. Takie niestandardowe zamówienie możesz złożyć przez BOK lub mailowo, pisząc na adres online@chroma.pl

Jak przygotować plik do personalizacji?

Proces personalizacji jest bardzo intuicyjny i składa się z kilku prostych kroków. Najpierw przygotuj makietę, na której wskażesz miejsca, w których ma pojawić się personalizacja. Pamiętaj, że w przypadku jednego zamówienia mogą być to maksymalnie cztery elementy. Następnie przygotuj plik CSV. W kolumnach oznacz pole personalizacji, a w wierszach wpisz dane zmienne, które mają pojawić się na wydruku. Każdy rekord musi znaleźć się w osobnym wierszu. Na koniec wskaż font, który chcesz użyć w miejscach personalizowanych oraz określ rozmiar i kolor fontu, poruszając się w przestrzeni kolorów CMYK. W naszej bazie dostępnych jest wiele różnych fontów, aczkolwiek jeśli okaże się, że nie ma w niej Twojej propozycji, zaproponujemy Ci inną, zgodną z identyfikacją wizualną Twojej firmy. Gotowe! Teraz poczekaj na wiadomość z naszej strony. Wyślemy Ci plik do akceptacji, a następnie zrealizujemy wydruki.

Jaki jest czas realizacji druków personalizowanych?

Czas realizacji druków z personalizacją jest zależny od wielu czynników. Standardowo, jeśli wszystkie przesłane pliki są kompletne i uzupełnione prawidłowo, gotowe wydruki wysyłamy w ciągu jednego dnia roboczego od momentu akceptacji projektu. Możesz więc być pewien, że materiały dotrą do Ciebie szybko i sprawnie. Pamiętaj, drukowanie spersonalizowanych materiałów reklamowych w naszej drukarni online to najwygodniejszy sposób na przygotowanie indywidualnych i unikalnych druków promocyjnych dla Twojej firmy.

Kategoria