Ecco Book, papier dla miłośników natury

Posted by:Agata Cierpich Posted on:25 maja 2023 Comments:0
papier eko

Papier, który dzięki swoim właściwościom pozwala na obniżenie kosztów produkcji, a równocześnie jest eko i pochodzi ze zrównoważonych upraw? Wprowadziliśmy do oferty takie podłoże. To papier Ecco Book od firmy Holmen, szwedzkiego producenta znanego z ekologicznego podejścia do biznesu.

Troska o środowisko naturalne obejmuje coraz więcej dziedzin naszego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Tylko dzięki takiej uważności i wynikającym z niej świadomym wyborom, możemy ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. W Chromie przywiązujemy do tego dużą wagę, dlatego konsekwentnie pracujemy nad poprawą efektywności naszego procesu produkcyjnego oraz minimalizacją zużycia energii i odpadów na wszystkich etapach obsługi klienta. Dbamy także o dobór takich dostawców produktów, którzy wpisują się w naszą proekologiczną strategię.Ecco Book to kolejny ekologiczny papier, który możecie zamówić w naszej drukarni obok papierów Nautilus i Kraftliner. Dlaczego warto po niego sięgnąć i co możecie na nim wydrukować?

EKOlogiczny = EKOnomiczny

Ecco Book jest niepowlekanym papierem drzewnym, który charakteryzuje się dużą grubością w stosunku do gramatury, a także bardzo wysoką nieprzezroczystością. Takie właściwości sprawiają, że w druku można zastosować niższą gramaturę niż w przypadku innych podłoży offsetowych. Oznacza to mniejsze zużycie papieru, co z pewnością jest ważnym argumentem dla osób uwrażliwionych na oszczędne gospodarowanie surowcami. Niska gramatura, ale wysoka objętość papieru pozwala na obniżenie zarówno kosztów produkcji, jak i kolportażu. Dodatkowo, dzięki wysokiej nieprzezroczystości Ecco Book można zadrukowywać dwustronnie, dzięki czemu jeszcze bardziej ograniczamy zużycie papieru, a jednocześnie nasze koszty. 

Tych, którym pojawiło się w głowie pytanie “a co z jakością takiego papieru?”, uspokajamy. Oprócz włókien pochodzących z recyklingu Ecco Book posiada w składzie także odpowiednią proporcję włókien pierwotnych, co sprawia, że jest znacznie bardziej wytrzymały niż papier makulaturowy. Ecco Book nie jest kompatybilny z technikami uszlachetnień, ale właśnie dzięki temu jest w 100% recyklingowalny. To kolejna ważna informacja dla wszystkich eko-wrażliwców. Ten papier będzie idealny jako podłoże do zadruku książek, katalogów klejonych, notesów klejonych i spiralowych oraz zeszytów.

Eko materiały

Papier Ecco Book jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy zastanawiają się jak prowadzić biznes bardziej ekologicznie i oszczędnie. Potrzebujesz drukowanych katalogów produktów, które rozdajesz klientom i partnerom biznesowym? Możesz użyć do nich ekologicznego papieru, który potem będzie można w pełni ponownie przetworzyć. Wyposażasz pracowników w notesy? Zamiast kupować gotowe rozwiązania, możesz zaprojektować swoje, a przy tym skorzystać z papieru wytwarzanego w sposób przyjazny środowisku. Prowadzisz restaurację i chcesz wydrukować menu w formie podkładek na tacę? Wybierz papier eko, zaoszczędź na  kosztach druku i miej pewność, że zużyte podkładki trafią do recyklingu.

Oto pełna lista produktów, które można u nas wydrukować na papierze Ecco Book

  • katalogi klejone i szyte
  • notesy klejone i spiralowane
  • ulotki zwykłe i składane
  • plakaty
  • podkładki na tace
  • kalendaria


Zielone certyfikaty

Obok składu i właściwości papieru, które pozwalają na jego racjonalne wykorzystanie, kluczowe znaczenie dla środowiska ma także gospodarka drewnem pozyskiwanym do produkcji papieru. Firma Holmen, która dostarcza papier Ecco Book, podchodzi do tego w sposób bardzo odpowiedzialny. Wszystkie papiery produkowane przez nią posiadają najważniejsze ekologiczne certyfikaty:

FSC® (Forest Stewardship Council®) – jest uznawany za jeden z najbardziej wiarygodnych wśród istniejących na świecie systemów certyfikacji zasobów leśnych. Jako jedyny popierany jest przez główne organizacje ekologiczne. Przestrzeganie wytycznych FSC umożliwia pozyskiwanie drewna z poszanowaniem aspektów społecznych, ekonomicznych i ekologicznych. W tej certyfikacji nacisk kładzie się przede wszystkim na zachowanie żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych. 

PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) – certyfikat dający gwarancję, że papier został wytworzony z drewna pochodzącego z lasów, które są na każdym etapie zarządzane w odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Czynniki jakie są oceniane w certyfikacji to m.in.: ochrona różnorodności biologicznej lasów, zakaz stosowania szkodliwych substancji chemicznych, zakaz wprowadzania gatunków modyfikowanych genetycznie, przestrzeganie praw ludności tubylczej.

ECO Label EU – europejskie oznakowanie ustanowione w 1992 r., aby zachęcić  przemysł do wprowadzania na rynek wyrobów i usług bardziej przyjaznych dla środowiska. Podstawę do przyznawania oznakowania stanowią kryteria ekologiczne, publikowane jako decyzje Komisji  Europejskiej. Kryteria są opracowywane i uzgadniane przy udziale naukowców i ekspertów a także przedstawicieli jednostek właściwych w każdym z państw członkowskich UE oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinu. Swój głos mają także producenci oraz organizacje ekologiczne i konsumenckie. Każda kategoria produktu ma osobno swoje kryteria.

Kategoria