Jak zrobić wizytówkę, która będzie skuteczna?

Posted by:Redaktor Chroma Posted on:10 listopada 2023 Comments:0

Wizytówki to małe, ale potężne narzędzia komunikacji biznesowej, które odgrywają kluczową rolę w nawiązywaniu kontaktów i budowaniu relacji w świecie biznesu. Jak powinna wyglądać wizytówka? Co zrobić by była skuteczna? Dziś podpowiadamy, czym dokładnie są wizytówki i dlaczego są tak ważne w biznesowym środowisku.

Czym są wizytówki?

Wizytówka to na pierwszy rzut oka niepozorny, kompaktowy kawałek papieru, zazwyczaj rozmiarem zbliżony do karty kredytowej, na którym umieszczane są informacje kontaktowe osoby lub firmy. Jak stworzyć wizytówkę idealną? Co powinno być na wizytówce? Typowe informacje zawarte na wizytówce obejmują imię i nazwisko, stanowisko, nazwę firmy (jeśli taka nas dotyczy), numer telefonu, adres e-mail oraz adres strony internetowej. Idealna wizytówka może również zawierać logo firmy, adres siedziby, numery faxu oraz dane dotyczące profili w mediach społecznościowych.

W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na rynku jest coraz większa, reklama i promocja stały się kluczowymi elementami sukcesu wielu firm. Pomimo tego, że wiele osób sięga po elektroniczne formy promocji, te tradycyjne, takie jak wizytówki, są nadal skuteczne i warto po nie sięgnąć. Dlaczego wizytówki są ważne? Wizytówka jest często pierwszym kontaktem, jaki klient, partner biznesowy lub potencjalny pracodawca ma z Tobą lub Twoją firmą. Poza tym posiadanie wizytówki świadczy o profesjonalizmie i poważnym podejściu do biznesu. Wizytówka ułatwia także potencjalnym klientom lub partnerom znalezienie sposobu na skontaktowanie się z Tobą.

Rodzaje wizytówek

Wizytówki są niezastąpionym narzędziem komunikacji biznesowej, ale nie wszystkie wizytówki są takie same. Istnieje wiele różnych rodzajów wizytówek, z różnymi rozmiarami, formami i stylami. Jak zrobić wizytówkę atrakcyjną i skuteczną i jaki rodzaj wizytówek sprawdzi się najlepiej? Wybierz tę, która najlepiej spełni Twoje potrzeby biznesowe. Do dyspozycji masz:

Wizytówki klasyczne

To standardowe wizytówki o różnorodnych rozmiarach. Do najbardziej standardowych formatów należą:

 • 50×90 mm (w formie pionowej) lub 90×50 mm (w formie poziomej),
 • 55×85 mm ((w formie pionowej) lub 85×55 mm (w formie poziomej),
 • 65×65 mm,
 • 85×25 mm.

Są one drukowane na grubszych podłożach, z jednostronnym lub dwustronnym wydrukiem. Klasyczne wizytówki są popularne ze względu na swoją prostotę i wszechstronność. Każda osoba może spersonalizować wizytówkę tak, by pasowała do stylu lub ogólnego wizerunku firmy. Personalizacja dotyczy nie tylko wyboru czcionki, lecz także rodzaju papieru. Klienci profesjonalnej drukarni mają do dyspozycji m.in elegancki papier powlekany o półmatowym wykończeniu kreda silk 400g lub standardowy papier kredowy o gramaturze 350g..

Wizytówki składane

Wizytówki składane, zwane również wizytówkami bigowanymi, są drukowane na pojedynczej kartce papieru, która jest następnie złożona na pół. Ostateczny rozmiar wizytówki składanej odpowiada standardowemu rozmiarowi wizytówki , a dzięki opcji składania zyskujemy na miejscu do umieszczenia większej ilości istotnych informacji które chcemy przekazać

W tym wypadku również dostępne są rozmaite opcje wymiarów. Klienci mogą zdecydować się na:

 • 135 x 55mm do 90 x 55mm,
 • 170 x 55mm do 85 x 55mm.

Wizytówki multiloft

Wizytówki multiloft, nazywane również wizytówkami wielowarstwowymi, są drukowane na specjalnym, wielowarstwowym papierze, który zawsze przyciąga uwagę. Zwiększona gramatura papieru (do 1200 g/m2, dla porównania wizytówki na kredzie mają 350 g/m2) sprawia, że papier jest wytrzymały i prezentuje się niezwykle profesjonalnie.

Wizytówki – nietypowy kształt

Dla tych, którym zależy na szczególnym pierwszym wrażeniu, wyróżnieniu się w tłumu, lub przekazaniu swojej artystycznej, czy kreatywnej wizji, doskonałym wyborem będą nietypowe wizytówki. W tym wypadku można pobawić się kształtem wizytówki. Wśród ciekawych opcji dostępne są kartoniki:

 • w formie listków (dwa zaokrąglone rogi),
 • z czterema lub jednym zaokrąglonym rogiem,
 • z jednym bokiem w kształcie półokręgu,
 • owalne,
 • w kształcie koła lub metki.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz wizytówki okrągłe, czy w innej formie, nietypowe wizytówki z pewnością przyciągną uwagę i zostaną zapamiętane przez potencjalnych klientów.

Skuteczna wizytówka – czyli jaka?

Zaprojektowanie skutecznej wizytówki to kluczowy krok w budowaniu trwałych relacji biznesowych i pozyskiwaniu klientów. Jak zrobić wizytówki, by były skuteczne? Przede wszystkim należy pamiętać, że skuteczna wizytówka nie tylko przekazuje informacje kontaktowe, ale także wyróżnia się spośród innych i pozostawia pozytywne wrażenie. Przed rozpoczęciem projektowania wizytówki zastanów się nad jej celem, a następnie określ grupę docelową.

Przemyśl treść wizytówki. Zadbaj o unikalny design wizytówki, który odzwierciedli charakter Twojej firmy. Upewnij się, że dane kontaktowe są czytelne i łatwo dostępne. Dodaj graficzne elementy, takie jak logo firmy. Zastanów się również nad fakturą i wykończeniem wizytówki. Projektując skuteczną wizytówkę, warto również zadbać o szczegóły techniczne, które będą niezbędne do jej prawidłowego wydruku. Pozostaw odpowiednie marginesy na wizytówce.

Jak wybrać idealną wizytówkę?

Nie wiesz, jaki projekt wybrać? Specjalnie zaprojektowane narzędzie Upload 3d pozwoli Ci sprawdzić, jak treść wizytówki i ewentualne znaki graficzne będą się prezentować na poszczególnym kształcie. Jest to szczególnie przydatne, gdy korzystasz z usług drukarni internetowej. Za sprawą wizualizacji możesz sprawdzić, jak wygląda skład tekstu, a także, czy dodatkowe opcje (np. złocenia) pasują do Twojej wizji.

Projektowanie i drukowanie skutecznych wizytówek to proces, który wymaga uwagi i dbałości o szczegóły. Starannie zaprojektowane i profesjonalnie wydrukowane wizytówki mogą znacząco przyczynić się do sukcesu Twojej firmy, tworząc trwały i profesjonalny wizerunek.

Kategoria