Jak wizytówka wpłynie na postrzeganie Twojej firmy?

Posted by:Redaktor Chroma Posted on:28 lutego 2022 Comments:0
wizytówki

W branży reklamowej stale pojawiają się nowe trendy, ale jedna rzecz pozostaje niezmienna – trudno wyobrazić sobie nawiązywanie i utrzymywanie relacji z klientami bez korzystania z wizytówek. Działając na rynku od wielu lat, możemy to potwierdzić – drukowanie wizytówek wciąż stanowi jedną z najpopularniejszych usług, które wybierają klienci Chromy. Z tego istotnego narzędzia promocji korzystają zarówno duże biznesy, jak i specjaliści oraz przedstawiciele wolnych zawodów. Dowiedz się, jak druk wizytówek wpływa na postrzeganie Twojego biznesu, a także jak przygotować odpowiedni projekt!

Jak zaprojektować wizytówkę?

Zanim rozpoczniesz projektowanie wizytówki, pamiętaj, jak bardzo decyduje ona o Twoim wizerunku. Po pierwsze, powinna korespondować z dotychczasowym brandingiem marki, przede wszystkim identyfikacją wizualną. Jeśli prowadzisz mały biznes, wbrew pozorom ta kwestia dotyczy również Ciebie! Posiadasz własne logo? Masz stronę internetową o określonej szacie graficznej? A może reklama znajduje się na Twoim samochodzie lub szyldzie? To właśnie elementy identyfikacji wizualnej – drukowane wizytówki muszą z nimi korespondować!

Nasza drukarnia wizytówek w trakcie konfiguracji zaoferuje Ci do wyboru tylko dobrej jakości papier o wysokiej gramaturze. To nie przypadek – Twoja wizytówka nie może się pognieść już po kilku minutach, musi być elegancka i trwała, bo być może potencjalny klient skorzysta z niej nawet po kilku latach. Sięgając do zbioru podobnych kartoników, wybierz ten, który na pierwszy rzut oka skojarzy mu się z solidnością.

Prawidłowe projektowanie wizytówki polega na tym, aby w sposób czytelny umieścić na niej kluczowe informacje. Odbiorca musi poznać:

  • adres,
  • dane kontaktowe,
  • nazwisko i stanowisko pracownika,
  • nazwę firmy,
  • profil działalności,
  • logo – rozpoznawalny element Twojej marki.

Postaw na zwięzłe komunikaty, aby zachować przejrzystość i czytelność. Atrakcyjne wizualnie motywy graficzne są pożądane na wizytówkach, ale nie mogą przesłaniać treści!

Klasyczne czy niestandardowe wizytówki – co będzie lepsze?

Klasyczne wizytówki są zaprojektowane w sposób dość minimalistyczny, zawierają kluczowe informacje i dyskretne eleganckie motywy graficzne. To doskonały wybór dla pracowników wyższego szczebla, lekarzy, prawników, naukowców i innych specjalistów. Mile widziane są na nich uszlachetnienia w postaci folii Soft Skin, folii błysk bądź wybiorczego lakier UV.

Projekt i rodzaj uszlachetnienia mogą także podkreślać charakter Twojego biznesu. Prowadząc sklep jubilerski, elegancki salon kosmetyczny bądź wykwintną restaurację, zakomunikuj odbiorcom, że mają do czynienia z ofertą premium. Jako doświadczona drukarnia wizytówek możemy Ci zaproponować drukowanie wizytówek złoconych, prezentujących się naprawdę ekskluzywnie.

Jeśli szczególnie zależy Ci na trwałości, wybierz wizytówki Multiloft ART – trzy razy grubsze od standardowych z kolorowym wypełnieniem. Potencjalni partnerzy przekonają się, że są one równie mocne, jak filary Twojego biznesu!

Wizytówki Multiloft NFC też prezentują się okazale, a dodatkowo zawierają zakodowane informacje, które można odczytać przy pomocy smartfona! To dobry sposób, by w sposób spektakularny zaprezentować się klientom lub podkreślić innowacyjność marki. Działasz w branży IT lub prowadzisz nowoczesny startup? Druk wizytówek Multiloft NFC to nasza rekomendacja!

Pracując w branży reklamowej, musisz wykazać się kreatywnością, również na wizytówce. Postaw na odważniejszym szatę graficzną, a nawet nieszablonowy kształt wizytówki. Nasza drukarnia wizytówek wykonuje także bigowane, kwadratowe, dziurkowane i przybierające inne nieregularne kształty kartoniki!

Jeśli chodzi o projekt, możesz go zlecić zaufanemu grafikowi, choć prawdopodobnie nikt nie zna specyfiki Twojego biznesu lepiej od Ciebie… Dlatego udostępniamy Ci bardzo wygodne i intuicyjne narzędzie Canva, które przeprowadzi Cię przez projektowanie wizytówki krok po kroku i pozwoli spersonalizować jeden z licznych niezwykle atrakcyjnych szablonów!

Samo drukowanie wizytówek zostaw nam – w końcu posiadamy najnowocześniejszy park maszynowy w Polsce, więc zapewniamy najwyższą jakość. Co więcej, co do zasady zawsze respektujemy pierwszą reklamację, choć jesteśmy przekonani, że nie zaistnieje potrzeba skorzystania z tej możliwości.

W jaki sposób wizytówka wpłynie na postrzeganie Twojej firmy?

W świecie zdominowanym przez internet niemal każdy może promować się jako potencjalny usługodawca. Posiadanie wizytówek wręczanych klientom udowadnia, że faktycznie prowadzisz biznes i dodaje Ci automatycznie więcej profesjonalizmu i zaufania w oczach odbiorców.

Jeśli zdecydujesz się na druk wizytówek, możesz je wręczać na każdym spotkaniu z klientami, evencie czy targach branżowych. Gdy zapomnisz o tym ważnym narzędziu promocji, automatycznie tracisz w stosunku do konkurencji wyposażonej w wizytówki. Poza tym pamiętaj, aby kilka egzemplarzy mieć zawsze przy sobie – nawet w sytuacjach spoza obszaru zawodowego możesz spotkać potencjalnego klienta bądź współpracownika. Nie zapominaj również o dotychczasowych klientach – wręczanie im nowych wizytówek ułatwia podtrzymywanie relacji.

Podsumowanie

Te małe niepozorne kartoniki wciąż pozostają jednym z najważniejszych narzędzi promocji i zarządzania relacjami z klientem, a kosztują relatywnie niewiele. Nasza internetowa drukarnia wizytówek pomoże Ci w stworzeniu wyjątkowego projektu oraz wydrukowaniu dowolnej liczby egzemplarzy w najwyższej jakości!

Kategoria