Drukarnie internetowe dla branży modowej — etykiety, metki, opakowania

Posted by:Redaktor Chroma Posted on:21 sierpnia 2023 Comments:0
Drukarnie internetowe dla branży modowej — etykiety, metki, opakowania

Prowadzisz sklep internetowy z odzieżą? Chcesz zaprojektować i wyprodukować własną markę ubrań? Nie zapomnij o tym, aby skorzystać z usług drukarni internetowej i zadbać o spójny branding swojej marki odzieżowej. Zamów wytrzymałe i stylowe etykiety, metki oraz postaw na ekologiczne, a przy tym dopasowane do identyfikacji wizualnej opakowania.

Metki dla branży odzieżowej – co musi znaleźć się na metce odzieżowej? 

Istnieje wiele różnych rodzajów metek. Jednak my zwrócimy uwagę tym razem na modele kartonowe. Takie metki są prostokątnymi kartonikami przywieszanymi do ubrań na sznurku lub specjalnej tasiemce. Obecnie coraz więcej marek dopasowuje etykiety metki do identyfikacji wizualnej marki, ale to nie ich wygląd jest najważniejszy. Głównym zadaniem metek jest dostarczenie informacji. 

Zgodnie z europejskimi przepisami odzież sprzedawana na terytorium UE powinna zawierać metki z następującymi informacjami:

 • rozmiar odzieży;
 • skład, z jakiego ubranie zostało wyprodukowane;
 • cena;
 • sposób prania i konserwacji ubrań;
 • logo producenta.

Opakowania dla branży modowej – jakie wybrać?

Prowadzisz sklep stacjonarny lub internetowy z odzieżą? W takim razie zdecyduj się nie tylko na druk etykiet i metek, ale też zamów dopasowane opakowania. Zadbaj o środowisko naturalne i zamień foliowe opakowania na papierowe i kartonowe.

 • Jeśli prowadzisz sklep internetowy, zainwestuj w kartony na zamówienia klientów. Najlepiej zamów kilka rozmiarów kartonów klapowych lub specjalnych pudełek e-commerce. Zadbaj o identyfikację wizualną marki i dodaj zadruk na kartonie z nazwą marki oraz sloganem reklamowym.
 • W sklepach stacjonarnych także możesz potrzebować specjalnych opakowań na ubrania. W tym celu doskonale sprawdzą się papierowe torby z uchwytem, do których pracownik zapakuje zamówienie klienta. Również w tym przypadku zainwestuj w zadruk na torbie z nazwą marki, aby kupujący mogli pochwalić się, że dokonali zakupu w Twoim sklepie.

Druk etykiet dla branży modowej – zastosowanie

Do czego wykorzystywane są etykiety w branży modowej? Najczęściej druk etykiet zamawiają sklepy odzieżowe, hurtownie i producenci ubrań. Nie wiesz, czym różnią się etykiety od metek? Nadal często można spotkać się z zamiennym używaniem tych pojęć. Jednak w rzeczywistości, to dwa zupełnie inne rodzaje wydruków. Najczęściej etykiety zawierają warstwę kleju, która umożliwia przyklejenie jej na ubraniu bez pozostawiania śladów. Z kolei metki są przywieszane do ubrań i zawierają większą liczbę informacji na temat produktu, co zostało uregulowane prawnie.

Oto kilka zastosowań etykiet na ubrania:

 • Ułatwia identyfikację produktu – klient może szybko znaleźć rozmiar, którego poszukuje. Natomiast pracownik sklepu czy hurtowni jest w stanie skuteczniej kontrolować stany magazynowe i również znaleźć odpowiedni wariant rozmiarowy.
 • Etykiety mogą informować o promocjach i wyprzedażach – to kolejne wsparcie w zwiększeniu sprzedaży w sklepie. Warto w tym celu wykorzystać etykiety w kolorze czerwonym lub pomarańczowym, które przyciągają wzrok.

Jak zamówić metki dla marki odzieżowej w drukarni Chroma?

Nie wiesz, jak zamówić etykiety metki, które możesz przywiesić do ubrań produkowanych i sprzedawanych przez Ciebie? Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem, jak zamawiać metki w drukarni Chroma.

Krok 1. – Wybierz rodzaj metki

Do wyboru masz wiele rodzajów metek – standardowe, z zaokrąglonymi brzegami czy kwadratowe.

Zdecyduj, który rodzaj metek będzie najlepiej dopasowany do stylu ubrań i brandingu marki lub sklepu. 

Następnie przejdź na stronę internetową naszej drukarni Chroma i wybierz jedną z poniższych kategorii:

 • Standardowe metki – kliknij zakładkę „Wizytówki Metki” i wybierz najpopularniejszy format metek, czyli 85×25 mm. Koniecznie zaznacz, aby wydruk zawierał otworek.
 • Metki z luksusowym wykończeniem – takie wydruki zamówisz, gdy wybierzesz podstronę„Wizytówki lux”, a następnie zdecydujesz się na format 85×25 mm, zaznaczysz opcję „z otworkiem” i dopasujesz uszlachetnienia do swoich potrzeb.
 • Wizytówki nietypowy kształt – wybierz format „Metka”, aby zyskać wydruk o brzegach zaokrąglonych z jednej strony.

Krok 2. – Określ rodzaj papieru

Najpopularniejszym wyborem podczas zamawiania metek odzieżowych jest papier kredowy matowy 350 g. Alternatywą są też ekologiczne metki, które są idealnym wyborem dla marek dbających o zróżnicowany rozwój.

Krok 3. – Dodaj uszlachetnienia

Dla marek premium i takich, które zwracają uwagę na każdy detal, dobrą propozycją jest wykorzystanie uszlachetnień. Etykiety metki będą aksamitne w dotyku, gdy wybierzesz wykończenie w postaci folii Soft Skin

Krok 4. – Ustal nakład

Określ, ile etykiet metek chcesz zamówić. Pamiętaj, że możesz zamówić za jednym razem metki o różnych zadrukach, ale tych samych parametrach.

Krok 5. – Wgraj projekt metki i złóż zamówienia

Prześlij do nas projekt metek w formacie PDF. Zyskaj zamówienie już w ciągu 48 godzin.

Kategoria