Drukarnie internetowe a ochrona środowiska

Posted by:Redaktor Chroma Posted on:24 sierpnia 2023 Comments:0
Drukarnie internetowe a ochrona środowiska

Czy drukarnia internetowa może chronić środowisko naturalne? Jak najbardziej i to nie tylko może, ale wręcz ma taki obowiązek! W czasach, kiedy borykamy się z ogromnym zanieczyszczeniem środowiska i nadmierną eksploatacją surowców, musimy bliżej przyjrzeć się tematowi związanemu z ochroną środowiska. Trend na bycie eko to dobry kierunek. Sprawdź, jak nowoczesne drukarnie internetowe mogą dbać o środowisko naturalne i nadal zapewniać wysokiej jakości usługi.

Czy drukarnie internetowe mogą być ekologiczne?

Branża drukarska również powinna dołożyć swoją cegiełkę do ochrony środowiska. Zmiana jest potrzebna i to już teraz. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się zorganizować swoje procesy produkcji tak, aby nie wpływały negatywnie na środowisko naturalne.

W jaki sposób drukarnia internetowa może stać się eko?

Papier ekologiczny zamiast tradycyjnego

Poprzez zamianę tradycyjnego papieru na papier z recyklingu. To sposób na ograniczenie odpadów i ograniczenie wycinki drzew. Papier powinien zawierać odznaczenia FSC, PEFC, TFC, EFC czy też PFC.

Stosowanie ekologicznych farb drukarskich

Wykorzystywanie ekologicznych farb drukarskich. Tradycyjne farby drukarskie zawierały toksyczne związki, które trafiają do ścieków przemysłowych, a następnie negatywnie wpływają na środowisko naturalne. Ekologiczne farby drukarskie to krok w dobrą stronę, który zapewnia neutralny wpływ na naszą planetę. Dla przykładu w naszej drukarni Chroma używamy m.in. atrament sojowy, który jest biodegradowalny i doskonale odwzorowuje kolory.

Ograniczenie odpadów

Segregacja odpadów i zmniejszenie ich to kolejny krok, na który powinny zdecydować się nie tylko drukarnie internetowe.

Drukarnie generują spore odpady różnego typu. Makulatura stanowi największą ilość odpadów podczas drukowania książek, katalogów i broszur. Dlatego ważnym krokiem jest to, aby drukarnia internetowa zbierała, a następnie segregowała odpady. Umożliwia to przekazanie makulatury do zakładów, zajmujących się odzyskiwaniem surowców wtórnych, a następnie przetworzenie odpadów do produkcji ekologicznego papieru, tektury, ręczników papierowych czy papieru toaletowego.

Zmniejszenie zużycia energii

Eko drukarnia internetowa powinna zadbać o ograniczenie używania maszyn i środków transportu. To sposób na ochronę środowiska, ale przy okazji też gwarancja zmniejszenia kosztów związanych z utrzymaniem firmy. 

Szczególnie drukarnie internetowe powinny zwrócić uwagę na optymalizację procesów związanych z pakowaniem i dostawą – konieczne jest też wyeliminowanie sztucznych wypełniaczy i zastąpienie ich produktami podlegającymi recyklingowi. Same opakowania powinny być dopasowane pod względem wielkości, gdyż zbyt duże wpływają negatywnie na zrównoważony transport.

Chcemy podkreślić przy okazji, że nasza firma zdecydowała się zrezygnować z talku, co pozwoliło nam znacząco zmniejszyć zapotrzebowanie na energię i ograniczyło produkcję ozonu. Poza tym nasza drukarnia Chroma korzysta z japońskiej technologii H-UV, która umożliwia rezygnację z procesu suszenia termicznego, wymagającego zużycia bardzo dużej ilości energii.

Jak drukarnia internetowa Chroma dba o środowisko naturalne?

Jesteśmy dumni, że nasza drukarnia internetowa troszczy się o dobro naszej planety. Konsekwentnie pracujemy nad poprawą efektywności środowiskowej. Zmianę zaczynamy od siebie. Dlatego poznaj 3 główne priorytety, które sprawiają, że możesz śmiało nazwać nas drukarnią ekologiczną.

Produkcja, która nie wpływa na środowisko

Wiedzieliśmy od samego początku, że naszym celem będzie opracowanie takich procesów produkcji, które pozwolą maksymalnie ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu nowoczesnego parku maszynowego, który zapewnia wysoką jakość wydruków oraz chroni naszą planetę. Pozwoliło nam to ograniczyć odpady produkcyjne i wyraźnie zmniejszyć zużycie energii.

Oferujemy ekologiczny papier z recyklingu

Nasi klienci mogą zdecydować, jaki rodzaj papieru spełni ich oczekiwania. Do naszej oferty dodaliśmy również kilka rodzajów papieru ekologicznego – najpopularniejszym wyborem jest Nautilus. To niepowlekany papier, który w 100% składa się z makulatury z recyklingu. Nautilus dostępny jest w szerokim spektrum pod względem gramatury – 80g-350g oraz w dwóch wersjach kolorystycznych – naturalnie białym z lekkimi tonami szarości (CIE 112) oraz super wybielonym (CIE 150). Więcej na temat papieru ekologicznego dowiesz się na naszym blogu.

Eko oferta

Nasza drukarnia internetowa oferuje ogromny wybór eko produktów. Możesz zamówić u nas – eko ulotki, wizytówki, plakaty, katalogi, notesy, kalendarze, książki czy nawet zaproszenia. Pokaż swoim klientom, że troska o dobro naszej planety jest dla Ciebie bardzo ważna – zamów ekologiczne gadżety reklamowe i materiały promocyjne.

Poza tym drukarnia internetowa Chroma dba o segregację i recykling odpadów, ogranicza zużycie energii i stosuje innowacyjne rozwiązania, które usprawniają produkcję i chronią środowisko naturalne. Nie będzie to żadne nadużycie, jeśli określimy się ekologiczną drukarnią, która od lata troszczy się o naszą planetę.

Kategoria