5 sposobów na poprawę organizacji czasu za pomocą drukowanego kalendarza

Posted by:Marta Wujda Posted on:19 września 2019 Comments:0

Drukowany kalendarz może poprawić zarządzanie czasem lepiej niż najpopularniejsze aplikacje. Zwiększa skupienie, pobudza kreatywność, a nawet ćwiczy pamięć. Oto 5 sposobów na lepszą organizację czasu – z pomocą zwykłego drukowanego kalendarza.

Zachłyśnięci elektroniką chętnie korzystamy z coraz to nowszych aplikacji, które powstają, by ułatwiać nasze życie, umożliwiając planowanie zadań i zarządzanie czasem. Wydawałoby się, że przewaga ekranu nad papierem jest oczywista, jednak pewne kwestie wciąż temu zaprzeczają.

Każdego dnia jesteśmy bombardowani masą informacji. Stało się to dla nas już niemal naturalne. Żyjąc intensywnie, staramy się wykorzystywać czas do granic możliwości. Właśnie dlatego bardzo ważne jest efektywne korzystanie z narzędzi, które zostały stworzone, aby ułatwić organizację.

Mając to na uwadze swojej stronie pomagamy w skomponowaniu wyjątkowych kalendarzy, które spełnią warunki nawet najbardziej wymagających i kreatywnych klientów. Gadżet, który mógłby wydawać się anarchiczny, wciąż jest jednym z najlepszych wynalazków ułatwiających organizowanie czasu. Oto pięć argumentów, które to potwierdzają.

1. Zwiększa skupienie

Mimo upływu lat, kalendarz w wersji papierowej nie jest pozbawiony zalet. Telefon, tablet i komputer rozpraszają, pełniąc jednocześnie inne funkcje. Tymczasem papierowy kalendarz służy głównie planowaniu, pozwalając skupić się na tej czynności. Z pewnością nie zadzwoni ani nie wyśle maila powodującego zgubienie cennej myśli.

Duża elastyczność planowania i łatwość przesuwania zadań w aplikacji elektronicznej może mieć swoje zgubne następstwa, nie wspominając o tym, że przypadkowo można coś nieodwracalnie usunąć.

Taka sytuacja nie będzie miała miejsca przy użytkowaniu papierowej wersji. Idealnie sprawdzi się model listwowany.

2. Pobudza kreatywność i pozwala na personalizację

Pisanie czy rysowanie na papierze wspomaga nie tylko zapamiętywanie, ale także myślenie koncepcyjne oraz umiejętności twórcze.

Potwierdzają to neurologowie, którzy wskazują, że twórcze myślenie wymaga łączenia różnych, często odmiennych pomysłów. Pismo ręczne aktywizuje m.in. prawą półkulę mózgu odpowiadającą za kreatywność człowieka. Wybór kalendarza w wersji spiralowanej pozwoli na zmienianie ulubionych grafik bez względu na czas.

3. Ćwiczy pamięć

Badania z użyciem rezonansu magnetycznego przeprowadzone przez prof. Virginię Berninger z University of Washington wykazały, że podczas ręcznego pisania zwiększa się aktywność kory czołowej mózgu.

Obszar ten odpowiada m.in. za procesy zapamiętywania i przyswajania nowych informacji. Oznacza to, że odręczne zapiski w kalendarzu, np. dotyczące godziny czy miejsca spotkania, będą łatwiej i skuteczniej zapamiętane niż te, które wprowadzimy do urządzenia elektronicznego. Na kalendarzu trójdzielnym swoje zapiski można poczynić nawet kilka miesięcy do przodu.

4. Ułatwia i przyśpiesza obsługę

Dobrze skonstruowany kalendarz zawiera miejsce na notatki, które czasem szybciej można spisać odręcznie, niż wstukując je na klawiaturze urządzenia mobilnego. Często pojawia się również potrzeba zanotowania informacji podczas prowadzenia rozmowy telefonicznej – można to zrobić bezproblemowo, mając pod ręką np. podkład na biurko.

Kalendarz tradycyjny nie zaskoczy posiadacza aktualizacjami, logowaniem czy rozładowaną baterią.

Niektórzy uważają też, że sporządzanie notatek w telefonie w trakcie spotkania, np. służbowego, wygląda nieelegancko.

5. Jest nośnikiem reklamy

Kalendarz jest też idealnym rozwiązaniem do promocji. Z punktu widzenia właściciela firmy czy działu PR – ważny jest aspekt reklamowy.

Nie do przecenienia jest możliwość nadrukowania na okładce czy wewnątrz kalendarza takich elementów promujących firmę jak logotyp, zdjęcia, mapa dojazdu czy aktualne bądź historyczne informacje o przedsiębiorstwie.

Taki prezent dla kontrahentów czy pracowników jest nie tylko użyteczny, ale także sprawia, że firma utkwi w pamięci na cały kolejny rok. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się kalendarz jednodzielny.

Na stronie można też pobrać gotowe szablony kalendariów – listkowych, spiralowych i listwowanych, przygotowanych specjalnie przez nasz zespół. Są one dostępne w różnych opcjach kolorystycznych oraz formatach. Wystarczy tylko dodać do nich ulubioną grafikę lub zdjęcie i gotowe!

Nasza platforma internetowa Chroma.pl łączy w sobie kompetencje drukarni z wygodą internetu, wynagradzając swoich klientów oszczędnością czasu oraz profesjonalnie przygotowanym do wydruku projektem.

Przyszykowanie materiałów do druku niejednego doprowadziło do wyrywania sobie włosów z głowy – począwszy od idealnego ustawienia wszystkich elementów po sam ich wydruk. Popełnienie błędu sporo kosztuje, a już z pewnością więcej niż popełnienie go na ekranie komputera. Dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonej i wiarygodnej drukarni.

Kategoria