Wybór odpowiedniej drukarni internetowej — co warto wziąć pod uwagę?

Posted by:Redaktor Chroma Posted on:3 sierpnia 2023 Comments:0
Wybór odpowiedniej drukarni internetowej — co warto wziąć pod uwagę

Chcesz zamówić materiały reklamowe, ale nie wiesz, jakiej drukarni powierzyć to zadanie? Doskonale rozumiemy ten dylemat. Wybór drukarni internetowej wpływa na późniejszą jakość wydruków, a to przekłada się na ostateczną wysokość poniesionych kosztów oraz na realizacje celów marketingowych. Poznaj 7 najważniejszych kwestii, które powinna zapewniać dobra drukarnia internetowa. 

7 czynników, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając drukarnię internetową

Zanim wybierzesz drukarnię internetową, której zlecisz wydruk materiałów reklamowych dla firmy, sprawdź, czy na pewno gwarantuje odpowiednią jakość. Podczas podejmowania decyzji koniecznie zwróć uwagę na 7 najważniejszych czynników, którymi wyróżnia się każda dobra drukarnia internetowa.

Jakość wydruku

Jakość wydruku to jeden z najważniejszych aspektów, który wpływa na wygląd i skuteczność Twoich materiałów reklamowych. Dlatego Twoim zadaniem jest wybranie takiej drukarni internetowej, która korzysta z najnowszych technologii, zapewniających wierne odzwierciedlenie kolorów, odpowiednią ostrość i możliwość spersonalizowania wydruków. Drukarnia powinna oferować uszlachetnienia, które zwiększają jakość i atrakcyjność drukowanych materiałów. Popularne są takie wykończenia jak – srebrzenie, złocenie, foliowanie (np. folie kolorowe i folia Soft Skin) czy też dodawanie efektów 3D przy pomocy lakieru wybiórczego UV 3D. Warto dowiedzieć się również, jakie rodzaje papierów oferuje firma – dziś coraz popularniejszy jest papier ekologiczny np. Nautilus Classic.

Dobrym sposobem na sprawdzenie jakości, jaką zapewnia drukarnia internetowa, jest zamawianie wydruków próbnych.

Szeroki zakres usług

Chcesz wybrać jedną drukarnię internetową, z którą będziesz współpracować przez dłuższy czas przy różnych projektach? A może już teraz zależy Ci na zamówieniu różnorodnych materiałów reklamowych? W każdym przypadku będziesz potrzebować drukarni online, która oferuje szeroki zakres usług.

Nowoczesna firma z branży poligraficznej specjalizuje się w realizacji druków wielkoformatowych, kalendarzy, wizytówek, ulotek, katalogów, etykiet i wielu innych materiałów reklamowych.

Łatwość komunikacji z firmą

Komunikacja odgrywa kluczową rolę we współpracy z drukarnią internetową. Wybierz firmę, z którą można łatwo nawiązać kontakt, zarówno przez telefon, e-mail, jak i czat online. Warto, aby drukarnia miała wyznaczonych dedykowanych specjalistów ds. obsługi klienta, którzy mogą pomóc na każdym etapie składania zamówienia.

Oferowany cennik

Jakość jest najważniejsza, ale to oczywiste, że szczególnie dziś firmy zwracają uwagę także na cennik drukarni internetowej. Wybierz firmę, która oferuje uczciwe i konkurencyjne ceny, bez ukrytych, dodatkowych opłat. 

Jak zaoszczędzić na materiałach reklamowych? Oto 3 metody:

  • poszukaj kody reklamowe,
  • sprawdź, czy drukarnia internetowa umożliwia dołączenie do programu lojalnościowego – za opłacenie członkostwa możliwe jest uzyskanie zniżek na wydruki; to opłacalny wybór dla firmy, które inwestują w ciągu miesiąca w większą liczbę materiałów reklamowych;
  • zwiększ nakład – im większy nakład wybierzesz, tym cena jednostkowa za wydruk będzie niższa.

Czas realizacji zleceń

Kolejnym ważnym aspektem podczas wybierania godnej polecenia drukarni internetowej jest zwrócenie uwagi na to, jak szybko realizują zamówienia. Często potrzebujesz wydruki na wczoraj? W takim razie wybierz drukarnię, która oferuje także ekspresową dostawę. Taka usługa może być dodatkowo płatna, ale prawda jest taka, że w niektórych sytuacjach warto dopłacić.

Pamiętaj, że zazwyczaj czas realizacji uzależniony jest od godziny złożenia zamówienia. Dla przykładu nasza drukarnia Chroma wysyła 98% wydruków już w ciągu maksymalnie 48 godzin.

Łatwy proces zamawiania wydruków

Nowoczesna drukarnia internetowa zapewnia prosty i intuicyjny proces zamawiania wydruków. Działanie przez Internet sprawia, że wybieranie papieru, uszlachetnień, formatu oraz wielkości nakładu staje się znacznie szybsze i łatwiejsze. Internet zrewolucjonizował cały ten proces i sprawił, że takie drukarnie jak nasza oferują swoim klientom prosty konfigurator, który pozwala na zamówienie nawet kilku tysięcy materiałów reklamowych dla firmy przy pomocy kilku kliknięć.

Dużą zaletą internetowego zamawiania wydruków jest to, że możesz skorzystać z konfiguratora i opłacić zamówienie o dowolnej porze dnia, a nawet nocy.

Opinie innych klientów

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, poświęć jeszcze kilka chwil na sprawdzenie opinii na temat drukarni wystawione przez wcześniejszych klientów. Recenzje i rekomendacje mogą dostarczyć cennych informacji na temat jakości obsługi, terminowości oraz profesjonalizmu firmy. Wykorzystaj do tego wyszukiwarkę Google, branżowe grupy na Facebooku oraz komentarze przy profilach firmy w Social Mediach. Nie sugeruje się jedynie pozytywnymi i negatywnymi opinia. Zwróć uwagę na dłuższe recenzje ze średnimi ocenami, bo mogą okazać się one cennymi wskazówkami na temat jakości drukarni online.

Kategoria