Nowa odsłona drukarni online Chroma.pl

Posted by:Marta Wujda Posted on:6 września 2017 Comments:0

Drukarnia online Chroma.pl ma nową odsłonę sklepu internetowego. Zwiększono liczbę dostępnych możliwości konfiguracji produktów. Wprowadzono też automatyczną kalkulację dowolnego nakładu druku. Chroma jest pierwszą drukarnią online w Polsce i jedną z niewielu w Europie, które oferują tego rodzaju usługę. W nowym serwisie skrócono także proces składania zleceń i przyspieszono jego działanie.

Zamawianie przez stronę internetową dowolnego nakładu to największa zmiana, jaką wprowadza Chroma. Do tej pory użytkownicy mogli wybierać tylko nakłady dostępne w konfiguratorze. Zainteresowani nietypową liczbą wydruków musieli wysyłać zapytanie i oczekiwać na wycenę przygotowywaną przez handlowca drukarni.

Obecnie można robić to automatycznie. W nowym konfiguratorze użytkownik wprowadza własny nakład, a system natychmiast wylicza wartość zamówienia. Znacznie przyspiesza to proces składania niestandardowych zleceń.

Nowością w serwisie beta.chroma.pl jest możliwość praktycznie nieograniczonej konfiguracji produktów. Liczba dostępnych kombinacji wzrosła co najmniej dziesięciokrotnie w stosunku do poprzedniej wersji. Dobrym przykładem są ulotki składane. W starym serwisie połączony był format z typem składania. Obecnie format i typ składania wybierane są osobno.

Po wykonaniu testów technologicznych wszystkie możliwe kombinacje formatu i typu składania ulotek udostępniono w nowym sklepie. W tej chwili można wybierać z ponad miliona konfiguracji tych produktów.

Udogodnieniem z punktu widzenia firm jest możliwość stworzenia oddzielnych kont dla każdego pracownika. W panelu klienta serwisu beta.chroma.pl administrator konta danej organizacji może dodać dowolną liczbę użytkowników. Od tej pory wszystkie zamówienia, składane przez różne osoby, będą widoczne w systemie jako wspólne i w ten sposób zostaną uwzględnione w programie rabatowym.

Dla użytkowników nowego serwisu przygotowano inspiracje w postaci darmowych materiałów modelowych udostępnionych do pobrania w formacie Adobe Photoshop. Ma to ułatwić klientom Chromy prezentowanie kontrahentom produktów z uszlachetnieniami, np. wizytówek złoconych, ulotek srebrzonych czy plakatów z lakierem High Gloss.

Obecnie działa wersja beta serwisu chroma.pl. Na początek firma uruchomiła możliwość zamawiania plakatów, ulotek i wizytówek. Ze względu na czas potrzebny na zapoznanie się w nowymi funkcjonalnościami równolegle  dostępny będzie poprzedni serwis. Wprowadzany serwis działa pod adresem beta.chroma.pl, a poprzedni – chroma.pl.

Kategoria