Drukarnie internetowe vs tradycyjne drukarnie

Posted by:Redaktor Chroma Posted on:17 sierpnia 2023 Comments:0
Drukarnie internetowe vs tradycyjne drukarnie

Zastanawiasz się, która opcja jest lepsza drukarnia internetowa czy tradycyjna? Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady, gdy je poznasz, szybko odkryjesz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie wygodniejsze. Sprawdź, kiedy lepiej skorzystać z usług drukarni online, a kiedy warto wybrać tradycyjną drukarnię.

Jakie zalety ma drukarnia internetowa?

Drukarnia internetowa to synonim wygody i oszczędności, a nowoczesne systemy składania zamówienia umożliwiają intuicyjną personalizację zamówienia przy pomocy zaledwie kilku kliknięć. Poznaj zalety nowoczesnych drukarni online i zastanów się, kiedy opłaca Ci się właśnie taka opcja.

Zamawianie bez wychodzenia z domu

Wygoda to jeden z najważniejszych atutów drukarni internetowych. Nareszcie nie musisz wychodzić z domu lub pracy, żeby zamówić materiały promocyjne dla firmy. Wystarczy, że zaprojektujesz katalog czy wizytówki przy pomocy internetowego programu np. Canva. Następnie złóż zamówienie online – wystarczy tylko kilka kliknięć, aby ustalić wszystkie kluczowe parametry techniczne wydruku. Cały proces zajmie Ci dosłownie chwilę – bez stania w kolejkach czy konieczności dostosowywania się do godzin otwarcia punktu usługowego. Taki komfort może zapewnić Ci jedynie drukarnia online.

Szeroka oferta

Drukarnie online zapewniają zróżnicowaną ofertę, dzięki czemu możesz zamówić niewielkie bądź wręcz przeciwnie – duże nakłady materiałów promocyjnych. Wśród nich są zarówno tradycyjne, jak i wielkoformatowe wydruki. 

Dobrym przykładem jest oferta naszej drukarni internetowej Chroma. U nas zamówisz wizytówki, billboardy, plakaty, zaproszenia, ulotki, banery, a nawet naklejki. Z naszej oferty mogą skorzystać zarówno firmy, jak i klienci indywidualni.

Szybka dostawa

Obecnie czas realizacji zlecenia w drukarni online jest naprawdę szybki. Zazwyczaj wystarczy, że złożysz zamówienie do wyznaczonej godziny, aby otrzymać gotowe materiały reklamowe w 24-48 godzin. Czas realizacji zamówienia zależy głównie od nakładu oraz rodzaju produktu.

Drukarnie internetowe mocno stawiają na indywidualne podejście do klienta oraz elastyczność, dlatego możesz też zdecydować się na ekspresową realizację zamówienia. 

Niższe ceny w porównaniu do tradycyjnej drukarni

Jakie jeszcze zalety zapewnia drukarnia internetowa? Warto jeszcze wspomnieć o niższych cenach w porównaniu do tego, ile musisz zapłacić w tradycyjnej drukarni. Z czego to wynika? Przede wszystkim wiąże się to z ograniczeniem kosztów związanych z m.in. opłaceniem wynajmowanego lokalu czy zatrudnieniem kolejnych pracowników. Poza tym możliwość realizowania zamówień na większą skalę, także umożliwia oferowanie bardziej konkurencyjnych cen.

Dodatkowo drukarnie online chętnie oferują rabaty np. za zapisanie się do newslettera bądź za udział w programie lojalnościowym.

Najważniejsze wady drukarni internetowej

Jedną z najważniejszych wad drukarni internetowej jest to, że musisz czekać nie tylko, aż zlecenie zostanie zrealizowane, ale również do momentu aż kurier dostarczy przesyłkę. Zazwyczaj trwa to kilka dni, więc musisz złożyć zamówienie w drukarni online z pewnym wyprzedzeniem. Może to stanowić pewien problem, jeśli natychmiast potrzebujesz wydrukować wizytówki, wzory umów czy broszury w niewielkich nakładach.

Tradycyjna drukarnia – kluczowe zalety

Poznaj 3 najważniejsze zalety tradycyjnych drukarni i przekonaj się, kiedy ta opcja może Ci się najbardziej opłacać.

Możliwość natychmiastowego otrzymania wydruku

Jeśli zależy Ci na czasie, a do tego chcesz wydrukować zaledwie kilka kopii dokumentów, to tradycyjna drukarnia może być całkiem dobrą opcją. Dlaczego? Po prostu od razu otrzymasz swoje zamówienie.

Jednak w przypadku materiałów reklamowych to czas realizacji bywa już różny. Wiele zależy od wielkości nakładu oraz od wybranych uszlachetnień.

Brak kosztów dostawy

Przy zamówieniach w tradycyjnej drukarni nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z dostawą. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze. Choć i tak warto porównać koszty zamówienia w tradycyjnej drukarni i tej online. Niekiedy może okazać się, że pomimo opłaty za dostawę, drukarnia internetowa proponuje niższe ceny, co sprawia, że ta opcja i tak będzie korzystniejsza.

Bezpośredni kontakt ze sprzedawcą

Wiele osób ceni bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, możliwość zapytania o szczegóły i indywidualne podejście twarzą w twarz. To ważny atut tradycyjnych drukarni, który często zachęca do skorzystania z ich usług.

Jakie wady ma tradycyjna drukarnia?

Oczywiście tradycyjna drukarnia ma też swoje wady. Jakie są najważniejsze? Na pewno konieczność dostosowania się do godzin działania firmy, brak możliwości składania zamówienia w weekendy, niekiedy wysokie ceny czy też ograniczona oferta. Dlatego coraz częściej drukarnie online są chętniej wybierane niż ich tradycyjne odpowiedniki. Możliwość zamówienia wydruku przez Internet to już nie tylko przyszłość branży poligraficznej, ale teraźniejszość.

Kategoria