5 powodów, dla których warto skorzystać z druku internetowego

Posted by:Marta Wujda Posted on:8 maja 2019 Comments:0

Błędy popełnione w druku bolą i kosztują więcej niż te na ekranie komputera. Dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonej i wiarygodnej drukarni. Oszczędność czasu, pieniędzy, ekologia. Przedstawiamy listę korzyści dla których warto skorzystać z druku internetowego.

A temat dotyczy wielu, bo, jak pokazują dane, mimo rosnącej popularności nośników elektronicznych rynek poligraficzny nieprzerwanie w Polsce rośnie. W samym tylko 2017 roku (ostatnie zweryfikowane dane) wartość tej branży w Polsce wzrosła o 5,9 proc., do 15,4 mld zł, a szacowany poziom produkcji sprzedanej w 2018 roku wyniósł 16,1 mld zł, co oznacza wzrost o 4,4 proc. rok do roku.

Cały czas nader aktualne jest przeświadczenie, że to, co dostajemy do rąk własnych, jest bardziej wartościowe, wyselekcjonowane, eleganckie i lepiej zapamiętywalne.

Nasza drukarnia posiada wszystko, co powinno cechować nowoczesnego i wiarygodnego partnera dla twoich druków. Oto 5 powodów, dla których warto przyjrzeć się naszej ofercie.

1. Oszczędność czasu

Na stronie Chroma.pl skorzystasz z przyjaznego interfejsu i mnóstwa przydatnych opcji. Nie musisz wydzwaniać do lokalnych drukarni, by ustalać szczegóły. Nie musisz kontaktować się na przemian przez telefon, komunikator i e-mail. Masz mnóstwo opcji do wyboru, a sam proces zamawiania jest bardzo prosty. Zlecanie produkcji jest możliwe 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Wybrane zlecenia złożone do godziny 16:00 zostaną wykonane i wysłane jeszcze tego samego dnia, tak aby klient otrzymał je w kolejnym dniu roboczym.

Dodatkowo na platformie Chroma.pl możesz wybierać spośród siedemdziesięciu różnych kategorii produktowych: od popularnych, jak wizytówki, ulotki, katalogi, plakaty czy kalendarze, przez gadżety i koszulki, aż po bardziej specjalistyczne, jak druki wielkoformatowe. Taka liczba kategorii i produktów stwarza możliwość tysięcy konfiguracji i parametrów wydruku.

2. Oszczędność pieniędzy

To jedna z największych drukarni internetowych w Polsce. Automatyzacja zamówień zapewnia dużą skalę działalności, a to ogranicza koszt wydrukowania jednego produktu, co obniża ceny końcowe i ogranicza ryzyko błędu. To niezmiernie ważne w przypadku tak cennego surowca jak papier.

Zamawiający mają do dyspozycji intuicyjny konfigurator, który obliczy i jasno zakomunikuje spodziewany czas dostarczenia darmowej przesyłki kurierskiej.

3. Wygoda

Internet pozwolił na zrewolucjonizowanie sposobu składania zamówień, umożliwił przygotowanie oraz realizację online tysięcy konfiguracji i możliwych parametrów wydruku. Klienci Chroma.pl mają do dyspozycji szczegółowe instruktaże przygotowania plików, CHROMA Upload 3D, wygodne metody płatności, a nawet Chroma Stock, czyli stale rozbudowywane repozytorium plików.

4. Jakość

Hale produkcyjne drukarni zajmują powierzchnię 12,5 tys. m2, a biura i pomieszczenia socjalne – 2,5 tys. m2, na której pracuje ponad 250 pracowników reprezentujących 30 różnych specjalizacji. Zespół pilnuje, by nowoczesny park maszynowy realizował nawet najbardziej złożonych projekty poligraficzne. Park maszynowy jest cały czas unowocześniany.

5. Ekologia

Oczywiście nośniki elektroniczne są bardziej eko, ale niektóre rzeczy lepiej sprawdzają się na papierze. Co możemy zatem zrobić, aby niepotrzebnie nie zatruwać środowiska? Przede wszystkim mądrze i oszczędnie zarządzać zasobami. W dobrze zorganizowanych i świadomych społeczeństwach wskaźnik odzysku makulatury sięga ponad 73 proc. (Niemcy oraz Finlandia).

Dodatkowo powinniśmy wybierać takich wykonawców, którzy posiadają certyfikaty ekologiczne. Drukarnia internetowa Chroma.pl uzyskała pozytywną certyfikację FSC oraz PEFC, a 93 proc. produktów opuszczających zakład jest ekologiczna. Jako pierwsi w Europie zaczęli stosować japońską nieskoenergetyczną technologię H-UV, zapewniającą najwyższe i przyjazne środowisku naturalnemu standardy druku. Wartość emisji CO2 przy zastosowaniu systemu H-UV stanowi zaledwie czwartą część emisji konwencjonalnych systemów suszenia.

Kategoria