Poradnik, jak drukować tanio i dobrze

Posted by:Redaktor Chroma Posted on:1 lipca 2022 Comments:0
tanie drukowanie

Chroma to najnowocześniejsza drukarnia internetowa w Polsce, ponieważ dysponujemy najlepszym parkiem maszynowym. Dzięki temu możemy Ci zaoferować nieograniczone możliwości tworzenia wyjątkowych materiałów drukowanych. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę składając zamówienie, aby drukować idealne wizytówki, katalogi, materiały POS i wiele innych wspaniałych kreacji, a przy tym nie ponosić ogromnych kosztów! Przekonaj się też, jak oszczędzać na wydrukach burowych.

Drukowanie w biurze – w jaki sposób zaoszczędzić?

Zacznijmy od drukowania dokumentów, bez którego nie może obejść się żadne biuro. Nawet w erze digitalizacji niektóre informacje firmowe, takie jak dokumenty kadrowo-płacowe, zamówienia i umowy muszą funkcjonować w formie papierowej. Przy dużym zapotrzebowaniu na dokumenty wyposaż swoje biuro w bardzo wydajną drukarkę laserową. Wybierając konkretne urządzenie zwróć uwagę na podawany przez producenta koszt drukowania jednej strony. Niech Twoi pracownicy redukują koszty, rezygnując z druku kolorowego tam, gdzie to możliwe i stosują druk dwustronny. Tekst dokumentów można redagować zwięźle, aby więcej materiału zmieściło się na jednej stronie, co przyczyni się do oszczędności papieru.

Jak sytuacja wygląda w przypadku drukarni?

Teraz przejdźmy do naszej specjalizacji, czyli produkcji materiałów drukowanych głównie na potrzeby reklamowe.

Większe zamówienie – niższa cena za sztukę w drukarni internetowej

Zacznijmy od pierwszej tytułowej kwestii, czyli taniego drukowania. Nasza drukarnia internetowa opiera swoją działalność na cenniku, który promuje większe zamówienia. Jeśli prowadzisz kampanię z udziałem materiałów drukowanych, postaraj się zaplanować ją w dłuższej perspektywie czasowej. Złóż większe zamówienie na zapas, a spoglądając na nasz cennik natychmiast zauważysz, że cena za sztukę zmniejszy się nawet kilkunastokrotnie. Nasza drukarnia internetowa zapewnia też darmowe dostawy. Aby oszczędzić koszty związane z dystrybucją materiałów, możesz też rozważyć realizowaną przez naszą drukarnię online wysyłkę marketingową – bezpośrednio do odbiorców. Przy regularnych zamówieniach duże oszczędności uzyskasz, wybierając nasz program subskrypcyjny.

Oprogramowanie Canva – zaoszczędź na projekcie i stwórz unikalną kreację

Zanim przekonasz się, jak wielkie możliwości oferuje nasza drukarnia internetowa, musisz zająć się projektem swoich materiałów. W jaki sposób stworzyć doskonałą kreację i nie wydać na to ani złotówki? To proste – drukarnia online Chroma udostępnia swoim klientom możliwość skorzystania z bardzo wygodnego oraz intuicyjnego narzędzia jakim jest Canva. Dzięki niemu samodzielnie stworzysz projekty doskonałych wizytówek, ulotek lub plakatów, pracując na tysiącach dostępnych szablonów, które możesz w pełni dostosować do potrzeb swojej marki. Umieścisz na projekcie własną identyfikację wizualną, do czego nie potrzebujesz profesjonalnej wiedzy graficznej. Nie musisz płacić grafikowi ani agencji, a przecież nikt nie rozumie Twojej marki lepiej niż Ty!

Oszczędny druk jakościowych materiałów marketingowych

Gdzie jeszcze możesz poszukać oszczędności? Między innymi projektując materiały marketingowe w taki sposób, by zredukować koszty, nie rezygnując z jakości. Przykładem dobrej praktyki jest zamawianie, w naszej drukarni internetowej, katalogów w taki sposób, aby korzystać wyłącznie z jednej gramatury papieru. Grubość okładki ma tak naprawdę znikomy wpływ na odbiór katalogu, a drukując wszystkie katalogi na identycznym papierze zaoszczędzisz naprawdę dużo. Papier o tej samej gramaturze możesz też wykorzystać do druku katalogów, ulotek i plakatów, co zmniejszy koszt zamówienia zbiorczego.

Jeśli zamawiasz plakaty, rozważ druk dwustronny zamiast podwajać nakład. Taka koncepcja jest naprawdę rozsądna w przypadku wielu biznesów. Prowadząc restaurację z pewnością plakat prezentuje Twoją ofertę, która być może zmienia się w trakcie weekendów. A może w określonych godzinach proponujesz odwiedzającym happy hours? Zamów partie uniwersalnych plakatów, które wystarczy odwrócić, aby zmienić komunikat. Spróbuj też znaleźć multifunkcjonalność niektórych materiałów drukowanych. Na przykład oferowane przez nas wizytówki mają idealny format, aby pełnić jednocześnie funkcję vouchera oraz karnetu dla Twoich klientów.

Uszlachetnienia i nieszablonowe kreacje

Co to znaczy drukować dobrze? Po pierwsze drukarnia cyfrowa Chroma dysponuje niezwykle nowoczesnym parkiem maszynowym, co przekłada się na najwyższą możliwą jakość wydruku. Ale to nie wszystko – zaletą, powstających w naszej drukarni materiałów promocyjnych są niezwykle atrakcyjne uszlachetnienia, w tym złocenie, srebrzenie, lakier UV oraz wiele, wiele innych. Przeglądając stronę naszej drukarni internetowej możesz zapoznać się z ciekawymi inspiracjami, dotyczącymi wykorzystania uszlachetnienień. Być może wśród nich znajdziesz pomysł, jak zaprezentować swoją markę w niezwykle kreatywny sposób. Zamawiając wizytówki, kalendarze czy plakaty za każdym razem masz do dyspozycji kilka lub kilkanaście wariantów, a każdy spośród nich możesz dowolnie dopasować do swoich potrzeb pod względem wykorzystywanego papieru, wspomnianych uszlachetnień, formatu czy orientacji.

Prawidłowe przygotowanie plików do druku

Dobre drukowanie to drukowanie wolne od błędów. Działamy jako drukarnia internetowa, co znacząco przyspiesza czas realizacji zamówień, a składając zamówienie upewnij się, że Twój projekt jest prawidłowo przygotowany do druku. Wskazówki na ten temat z łatwością znajdziesz na naszej stronie, więc w razie potrzeby możesz łatwo zmodyfikować projekt, zanim trafi fizycznie do naszej drukarni online.

Proof cyfrowy z drukarni internetowej

Dopiero zaczynasz współpracę z naszą drukarnią cyfrową i nie chcesz kupować kota w worku? A może konkretny projekt jest dla ciebie szczególnie istotny i wymaga idealnego dopracowania? W takim razie proponujemy Ci proof cyfrowy, czyli wydruk próbny, przy pomocy którego ocenisz oferowaną przez nas jakość. Dzięki temu z ogromną dokładnością przekonasz się, jak będą prezentować się, jeszcze przed złożeniem zamówienia, Twoje materiały drukowane. Egzemplarz próbny wyślemy do Ciebie kurierem najszybciej jak to możliwe, a jeśli zaakceptujesz projekt, możesz natychmiast złożyć zamówienie w naszej drukarni internetowej.

Podsumowanie

Tanie, a zarazem dobre drukowanie jest możliwe przy przemyślanym i kreatywnym planowaniu zamówień oraz zachowaniu kilku dobrych praktyk. Z kolei w naszej drukarni nie brakuje rozwiązań przyjaznych zamawiającym. Jesteś nowym klientem? Z pewnością zadowoli Cię fakt, że z zasady zawsze uznajemy pierwszą reklamację, chociaż z ogromnym prawdopodobieństwem nie zaistnieją powody do jej złożenia!

Kategoria