GC1 czyli karton do zadań specjalnych

Posted by:Agata Cierpich Posted on:30 marca 2023 Comments:0
GC1

Eleganckie teczki ofertowe, atrakcyjne okładki książek czy pocztówki, które przetrwają nawet najdłuższą podróż do swojego adresata – każda z nich wymaga solidnego podłoża. Papierem, który świetnie sprawdzi się dla takich materiałów, jest karton GC1 z białym spodem. Nie tylko zapewnia odpowiednią trwałość, ale także bardzo dobrze współgra z różnymi uszlachetnieniami, dając szerokie możliwości poligraficzne.

Gwarancja doskonałej jakości druku

GC1 to wysokiej jakości, wielowarstwowy, drzewny karton, który posiada podwyższone parametry grubości oraz sztywności. Produkuje się go z masy chemicznej i chemotermomechanicznej, a następnie asymetrycznie powleka. Spodnia warstwa kartonu powlekana jest celulozą bieloną, a wierzchnia kaolinem, który nadaje mu atrakcyjne gładkie wykończenie oraz wpływa na lepsze parametry wydruku. Karton GC1 zapewnia wysoką jakość druku i bardzo dobrze współpracuje z różnymi technikami uszlachetnienia, dlatego często sięgają po niego osoby zajmujące się przygotowaniem materiałów graficznych, ale też producenci ekskluzywnych opakowań kosmetyków.

Do wyboru do koloru

Chcesz wydrukować plakat, który ma zawisnąć bez ramy, bezpośrednio na ścianie lub meblach? A może elementy opakowania o nietypowym kształcie, który trzeba wyciąć? Solidny karton GC1 300g z białym spodem jest stworzony właśnie do takich produktów, można go swobodnie wykrawać, sztancować oraz bigować. Dzięki swoim właściwościom nadaje się do druku offsetowego, sitodruku, fleksodruku czy typografii. GC1 dobrze przyjmuje też różne uszlachetnienia, m.in. tłoczenie bezbarwne, foliowanie i lakierowanie. Można go z powodzeniem wykorzystać do przygotowania tradycyjnych foliowanych pocztówek z widokami lub lakierowanych kartek okolicznościowych. Świetnie sprawdzi się również jako baza do eleganckich teczek lub dyplomów wykończonych matową folią i stylowymi tłoczeniami.

Druk na arkuszach plano

W naszej drukarni nie mogło zabraknąć wszechstronnego kartonu GC1. Udostępniamy go w wersji 300g z białym spodem. Możecie skorzystać z niego przy zamówieniach ulotek, plakatów, teczek ofertowych, okładek katalogów, a także arkuszy plano.

Czym są arkusze plano? To wielkoformatowe karty papieru, które są idealnym narzędziem dla profesjonalistów – grafików, projektantów, agencji kreatywnych i reklamowych. Ich zaletą jest fakt, że na jednym arkuszu można umieścić kilka różnych projektów w różnych formatach – plakat, ulotkę, katalog – w dowolny i wygodny dla autora sposób. Wykorzystanie arkuszy plano obniża koszty wydruku, a jednocześnie zwiększa tempo realizacji zlecenia. Arkusze plano będą bardzo wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem np. w sytuacji, gdy potrzebujemy szybko wydrukować różne materiały w mniejszym nakładzie lub przygotować fizyczne sample produktów reklamowych dla klienta. W Chromie oferujemy druk arkuszy plano na podłożu karton GC1 w formatach od B1 do B2 z możliwością wyboru kierunku włókien w zapytaniach niestandardowych na wyceny@chroma.pl.

Kategoria